Линда Петкова: Готови сме за козунаци 2024! 08.04 | 12:30
Тази година предлагат три вида козунаци - със стафиди и цитрони, с натурален шоколад и бадеми или шипков мармалад и орехи. Има малки по 450 г и големи по 950 г. Малките са по 34 лв., а големите - 59 лв.

"Готови сме за козунаци 2024!"
Така Линда Петкова "откри" сезона на сладките тестени изделия, типични за трапезата на Великден. Припомняме, че жената на Кирил Петков има малка сладкарница в центъра на София, в която предлага безглутенови вкуснотии и както всяка година и тази съобщи на последователите си в социалните мрежи, че вече приемат поръчки.
Тази година предлагат три вида козунаци - със стафиди и цитрони, с натурален шоколад и бадеми или шипков мармалад и орехи. Има малки по 450 г и големи по 950 г. Малките са по 34 лв., а големите - 59 лв.
Потребители в социалните мрежи и този път не пропуснаха да изразят възмущението си от цените, а и не само, пише "Фокус".
- "Възмутена съм, дори в Белгия няма такава скъпотия....госпожо Петкова, нямам думи";
- "Нали разбирате, че без глутен означава без бяло брашно, а без бяло брашно няма конци, а без конци имаме кекс и нищо общо с козунак?", пишат в мрежите.
Козунаците са направени с масло, мляко, кафява захар, яйца, безглутеново брашно, мая, кора от лимон и канела и са подходящи за хора с алергия към глутен, уверяват в публикация на Facebook страницата на сладкарницата. А бройките са много ограничени.
Водещи
-
След като съдът го остави в ареста: Варненци пак подкрепиха Благомир Коцев с протест
По-рано днес във Фейсбук страницата на Коцев се появи негово писмо от ареста, в което обявява,...
24.09 | 21:00
-
Кошмарен сценарий: Ядрена война ще заличи 5 млрд. души
Австралия и Нова Зеландия са оазисите за оцеляване, само там има шанс за земеделието
24.09 | 20:45
Най-четени
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Издъхна кинолегендата Клаудия Кардинале
Звездата почина в Немур, близо до Париж, в присъствието на децата си, на 87-годишна възраст
24.09 | 14:20
-
Забраната за телефони в клас: Всяко училище само ще определя какви ще са правилата
"Мисля, че не се съсредоточават в учението като гледат телефоните и щракат на телефоните",...
24.09 | 11:45
-
Делегация, водена от вицепремиера Атанас Зафиров, беше приета от премиера на Република Армения Никол Пашинян
Министър-председателят изрази надежда, че в резултат на посещението на г-н Зафиров ще се...
24.09 | 11:59