Наоми Кембъл смята реклама за шоколад за "расистка" 30.05 | 10:37
Топмоделът се кани да съди компанията, пуснала рекламата

Наоми Кембъл заплашва със съд компанията Cadbury заради рекламната им кампания за новия им шоколад, съобщи Digital Spy.
41-годишният супермодел обмисля "всички възможни варианти", след като хранителната компания пусна "обидна" реклама за новия си шоколад "Bliss" с лозунга: "Отстъпи Наоми, в града има нова дива".
Според Independent Кембъл заявила, че Cadbury са избрали нарочно нея, за да популяризират своя шоколад, като играят на расова основа.
"Шокирана съм. Разстройващо е да бъдеш оприличен с шоколад, и то не само за мен, а и за всички черни жени и мъже. Не виждам никакъв хумор в това. Обидно е."
Организацията Operation Black Vote вече даде своята подкрепа на Кембъл и призова към бойкот на продуктите на Cadbury.
"Расизмът на детската площадка започва именно с наричането на чернокожите деца "шоколади", заявиха от организацията.
В отговор говорител на Cadbury заяви: "Никога не бихме заложили на маркетинг, който бихме помислили, че може да нанесе обида на която и да е част от обществото." Компанията увери още, че рекламата вече не се пуска.
Наскоро Кембъл призова модната индустрия да включи повече чернокожи модели в своите кампании, а миналия месец откри благотворителен магазин в търговския център Westfield в Лондон.
Водещи
-
Пламен Димитров отправи остро предупреждение към политическите сили
По думите му служебен кабинет няма да има капацитета да изготви и приеме най-сложния бюджет...
15.10 | 13:45
-
Продължава тенденцията за намаляване на броя жители на режим
Седмичните справки показват, че през втората седмица на октомври 2024 г. с нарушено...
15.10 | 13:30
-
Баба даде 2 360 лева за "операцията на дъщеря си" 2
По случая е образувано досъдебно производство.
15.10 | 12:45
Най-четени
-
Земетресение е регистрирано край Варна
По данни на Националния сеизмологичен център към Националния институт по геофизика, геодезия и...
15.10 | 10:30
-
БОЕЦ организира протест пред МВР
Те настояват за оставката на вътрешния министър Даниел Митов
15.10 | 10:59
-
Радостин Василев: Видно е, че отиваме към избори заради провала на управляващото мнозинство
По думите му "днес, утре и в петък най-вероятно парламентът няма да работи". "Просто няма...
15.10 | 10:15