Битката в момента е кой да е най-кресливата опозиция, смята Бойко Борисов 15.06 | 16:11
Лидерът на ГЕРБ посети Велико Търново

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов посети Велико Търново в събота по обяд. Той подчерта, че е важно България да има стабилно правителство, за да може да помогне на пострадалите от природните бедствия в района, предаде БГНЕС.
На въпрос защо отнема толкова време да се отпускат средствата от държавата, Борисов отвърна: "Затова сега битката е кой да е опозиция. Битката в момента е кой да е най-кресливата опозиция. Тези две години защо не им помогнаха в Карлово?".
"Миналата седмица при мен идваха кметовете на Карлово и села от региона, тогава се обадих на Главчев и му се примолих да отпуснат пари за щетите след наводненията преди две години и им отпуснаха пари”, уточни той.
Лидерът на ГЕРБ беше придружен от кметът на Велико Търново Даниел Панов, който обясни на хората как и кога ще получат помощ за възстановяване на щетите от градушките в последните дни. "От понеделник започва извозването на счупените керемиди, от кметството ще бъдат разпределени нови”, увери Панов.
"Има вариант Народното събрание да реши при такова бедствие подпомагането да е автоматично от специален фонд, а не всеки път да репетираме какво ще стане. Природните бедствия ще станат все по-чести, за съжаление. Хората очакват от нас да има решение на проблемите им, нищо друго не ги интересува”, допълни Борисов.
"Сутринта Кирил Петков пуснал във Facebook профила си, че най-големият успех на тези избори било, че Борисов няма да е премиер. Е, щом това му е мечтата, нямам думи. Моята мечта е тази държава да работи в полза на хората и да им решаваме проблемите", каза Борисов.
Водещи
-
Министър Пешев награди с парична премия Карлос Насар
„С невероятния си талант, силен спортен дух и постоянство ти доказа, че мястото на българските...
14.10 | 17:45
-
Кремъл приветства желанието на Тръмп за мир в Украйна
Москва даде да се разбере, че ще сметне подобна доставка за опасна ескалация на войната
14.10 | 17:30
-
Нешка Робева разкри заветите на Ванга от Рупите
Тя сподели, че за нея леля Ванга винаги е била учител на световно, вселенско ниво
14.10 | 16:59
-
Сарафов иска отвод на съдията по делото за архива на Пепи Еврото
Съгласно практиката на ЕСПЧ безпристрастността на съда трябва да се преценява както от...
14.10 | 16:45
Най-четени
-
Над 360 000 българи работят и след пенсия за 16 лева отгоре
Средното увеличение на месечната пенсия в резултат на допълнителния стаж е 16,36 лева
14.10 | 10:30
-
6 държави, в които бензинът е по-евтин от водата
. В същото време литър бутилирана вода се търгува за около 0,60 долара заради срив в...
14.10 | 10:45
-
Цените на жилищата в София са се увеличили над 2,8 пъти за период от девет години и половина
Стара Загора и Бургас затварят класацията
14.10 | 09:45
-
Полицаи крият камера за скорост зад кофи за боклук
Това е поредният пример за "креативен" подход от страна на униформените в региона, след като...
14.10 | 14:45