Кораб блъсна и срути мост в САЩ 26.03 | 12:20
Спасители издирват хора в реката

Основен мост в Балтимор, САЩ, се срути след удар от кораб, съобщават местни медии, цитирани от BBC. На място са изпратени пожарни, линейки и полиция, като властите третират случилото се като "масово произшествие".
Добавя се, че "екипът за гмуркане и спасяване е пристигнал на място, за да локализира падналите във водата", като в последната актуализация се казва, че се смята, че до 20 души са в реката. Докладва се за голямо количество дизелово гориво във водата около кораба, ударил се в моста.
Голямо ремарке с влекач е било на моста "Франсис Скот Кий", когато се е срутил, съобщи противопожарната служба на град Балтимор пред CBS News. Съобщава се за много дизелово гориво във водата около кораба, ударил се в моста.
Мостът "Франсис Скот Кий", е с дължина над 2 километра и половина. Първоначалната информация гласеше, че в реката са паднали поне седем души и няколко автомобила, към момента не се съобщава за жертви.
Според данни, получени от сайтове за наблюдение на морския трафик, мостът на Балтимор е бил ударен от товарен кораб под сингапурски флаг. Всички членове на екипажа са открити и не съобщава да са с наранявания.
Плавателният съд е дълъг 300 метра и пътувал към Шри Ланка. На морския радар изглежда, че корабът тръгва от терминала в "Порт Бриз" около 00:45 местно време в посока моста "Франсис Скот Кий", но спрял в района на моста 45 минути по-късно. Радарът за въздушно движение показва полицейски хеликоптери, патрулиращи в района.
Пожарната служба в Балтимор потвърди, че срутването на моста в Балтимор е "събитие с потенциално много жертви". Провежда се мащабна операция по спасяването на пострадалите.
Мостът беше затворен за движение след "инцидент", съобщи държавната транспортна служба на Мериленд в своя акаунт в Twitter, предава ABC.
Според първоначалните данни плавателният съд се е ударил в един от стълбовете на моста "Франсис Скот Кий", който е висок над 350 метра, което е предизвикало срутването.
Все още не е ясен размерът на щетите. В няколко видеа, публикувани в социалните мрежи, се вижда как значителна част от внушителната метална конструкция, открита през 1977 г., се срутва в река Патапско.
BREAKING: A bridge has gone down in Baltimore.
— Korobochka @cirnosad) March 26, 2024
Oh the humanity. pic.twitter.com/rPf3yOfnMg
Водещи
-
Бонев: Такса "битови отпадъци" ще бъде повишена между 3 и 5 пъти
Ако досега за един апартамент в "Люлин" сте плащали 200 лв., от догодина едно четиричленно...
07.10 | 20:45
-
Заради авариен ремонт: Без топла вода и в "Дружба" 1
След като части от "Дружба" 2 останаха без топла вода заради планирания 90-дневен ремонт, днес...
07.10 | 20:30
-
"Стига лъжи" - младите лекари отново излязоха на протест
Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България"
07.10 | 20:20
Най-четени
-
Лекар посочи, че COVID е в разгара си в България, разкри симптомите, по които да го различим от грипа
При малките деца COVID може да протече с някои по-нетипични и размити симптоми.
07.10 | 11:44
-
Кофите за боклук в "Люлин“ и "Красно село“ преливат
На сайта на СО има карта с разположението на големи сиви контейнери
07.10 | 11:30
-
Дончев: Големият проблем в Елените е, че за едно място отговарят много институции
Според него единствените мерки, които могат да се вземат в подобна ситуация, са да се помогне...
07.10 | 15:45
-
Пепелянка ухапа пиян и умря от алкохола в кръвта му
Отровата на вечугото не оказала никакво влияние върху здравето на пострадалия, алкохолът я...
07.10 | 13:30