Иван Таков: Нашата Бузлуджа е символ на памет, другарство и мечти 02.08 | 17:20

Нашата Бузлуджа е символ на памет, другарство и мечти. Това заяви Иван Таков, председател на БСП - София и заместник-председател на БСП, в обръщението си към всички социалисти и леви хора в страната по повод 134 години от Бузлуджанския конгрес. Той е организиран и се провежда по инициатива на Димитър Благоев на Историческа поляна под връх Бузлуджа. А 2 август 1891 година остава в историята като датата, на която Първопроходците, начело с Дядото, създават организираното социалистическо движение в България.
"Бузлуджа е място за памет. Памет за ценностите и хората, които са се борили за тях, заяви Иван Таков. - Ние никога не трябва да забравяме, че не можем да правим политика без ценности. Защото политика без ценности е обикновена търговия. А свободата, справедливостта и солидарността са фундаментът на БСП".
Заместник-председателят на БСП отбеляза, че Бузлуджа е място и за другарство. "Преди 134 години на Историческа поляна не е имало президиуми, сцени и трибуни, каза той. - Те всички тогава са били другари, обединени от обща кауза. И ние днес трябва да пазим другарството. Истинското и чисто другарство".
Не на последно място председателят на БСП - София посочи, че Бузлуджа е място и за мечти. "Първопроходците са вярвали тогава, че една друга България е възможна. Че данъчната отговорност може да бъде справедливо поделена между тези, които имат и онези, които нямат. Че образованието и здравеопазването са блага, а не стока. Че държавата трябва да защитава обществения интерес, а не частната алчност. Че България може да бъде държава, в която всеки да живее достойно, независимо от своя произход, социален статус и разбирания. Няма да спра да вярвам, че техните мечти са и наши мечти днес. Че тяхната вяра е и наша вяра днес. Че паметта ни не е окъсяла, а другарството е живо... Честит празник, другари социалисти!".
Водещи
-
Няма задържани при акцията в офисите на оръжейна фирма у нас, засега
От Националната следствена служба отказват повече информация
12.08 | 17:00
-
Засякоха кола, летяща с 203 км/ч на АМ „Струма“
Нарушението е установено по време на акция „Скорост“
12.08 | 16:45
-
Огнян Стефанов: Със сигурност не е само една фирмата, продавала оръжие на Русия
"Не е новина, че се заобикалят санкциите, наложени на Русия. Новина е, че някой в България се...
12.08 | 16:30
-
Скандал! Любо Киров размаха средни пръсти пред деца! (ВИДЕО 18 +)
Неприличният жест беше насочен към радиа, които не пускали песните му, Веско Ешкенази с остра...
12.08 | 16:15
Най-четени
-
Ръст на случаите на COVID-19 у нас през последните дни
Според експертите обаче реалният брой на заразените е по-голям и затова съветват да се правят...
12.08 | 10:59
-
Духовник за параклиса на Седемте рилски езера: Екоактивистите просто си правят пиар, искат някой да ги забележи
На Седемте рилски езера предстои строеж на параклис, посветен на Св. Иван Рилски.
12.08 | 10:45
-
Илиян Василев: Руската имперска политика не се е променила през последните векове
Европа остава ключов фактор
12.08 | 11:30
-
bTV с официално съобщение за "Traitors: Игра на предатели"
Сред мистичните коридори на имението вече отекват стъпките на играчите, а само седмици делят...
12.08 | 11:59