Камиони чакат по 24 часа на Дунав мост 05.08 | 16:15
Губят по 250 евро на ден

В петък премиерът Димитър Главчев, придружен от транспортния министър Георги Гвоздейков, посети Дунав мост, за да се запознае със сериозния проблем с опашките, които се образуват там всяко лято. Проблемът с дългите опашки на граничния пункт не е нов и се повтаря всяка година, не само на Дунав мост при Русе, но и на други граници на страната.
Димитър Димитров от Камарата на автомобилните превозвачи коментира в предаването "Директно", че натоварването не е само през лятото. "Големите опашки не са само лятно време, ако визираме границата с Гърция, тогава е най-голям интензитетът на трафика, но превозвачите и специално тежките автомобили, чакаме целогодишно", заяви той. През август много заводи не работят и трафикът е малко по-спокоен, но чакането все още е около 24 часа, което води до загуби от около 250 евро на ден за всеки камион.
Относно ремонта на Дунав мост, Димитров подчерта, че това е един от най-натоварените пунктове, но самият ремонт не е причината за забавянията. "Изцяло ремонтът няма общо с граничния контрол. Пускането на фериботната връзка Русе - Гюргево ще бъде един повод да отиде някой да се потупа по рамото, но този ферибот няма да реши нищо. Целият проблем между Румъния и България е граничният контрол", обясни той. Според него, самият мост, дори и в ремонт, може да поеме повече автомобили от настоящия трафик, но именно граничният контрол създава ограничения.
Водещи
-
По пет почивни дни за Коледа и Нова година
Ако пуснете отпуска за двата работни между празниците, общо стават 12
11.10 | 18:00
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
Най-четени
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20
-
Христo Грoзев получи наградата Европейски журналист на годината
Тържествената церемония на фестивала PRIX EUROPA се състоя в Кметството на Берлин
11.10 | 10:20