10 неща, които да очакваме от Диамантената лига 15.05 | 13:43
Анализ на експерта Ангел Искрев за Sporta.bg
![10 неща, които да очакваме от Диамантената лига](http://inews.bg/pictures/1505609_1004.jpg)
Само след няколко часа започва едно от най-вълнуващите пътешествия за всеки любител на леката атлетика – Диамантената лига. От май до септември, от Доха до Юджийн през Рим до Брюксел ще имаме възможност да се насладим на върховна атлетика с най-добрите на пистата или сектора. Шоуто започва в Доха и продължава с турнира в Шанхай още тази седмица.
За да спечелиш Диамантената лига се изисква комбинация от късмет, форма и целеустременост. А също така и да победиш в поне едно от седемте състезания в твоята дисциплина. А и да не забравяме предпазването от травми. За да се насладиш на Лигата се иска много по-малко – просто да гледаш.
1. Появата на нова суперзвезда от Щатите.
Всяка година в рамките на Лигата американците вадят ново лице, което поема по пътя нагоре. Миналата година това беше Тори Бауи. Скачачката беше изключително силна в спринта и изненада мнозина специалисти. Месеци по-късно тя е отвърдена в елита. Никой няма да се учуди, ако Щатите отново покажат на света поредния супер талант от колежите, нали?
Останалата част от материала на Ангел Искрев вижте в Sporta.bg.
Водещи
-
БСП избира тайно председател на партията между седем кандидати
Това са Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Кристиан Вигенин, Калоян Паргов, Боян Балев, Борис...
16.02 | 10:40
-
Възрастни жени загинаха при два случая на пожари
Единият инцидент е от Плевенско, другият - от Врачанско
16.02 | 10:20
-
Бедстващ турист е спасен в Стара планина
Във високите части на планините има мъгла, което носи риск от изгубване
16.02 | 10:00
Най-четени
-
Валежи от сняг и преминаващ студен фронт
Очакват ни най-мразовитите дни през този сезон
16.02 | 09:00
-
Бедстващ турист е спасен в Стара планина
Във високите части на планините има мъгла, което носи риск от изгубване
16.02 | 10:00