100 лева глоба за фена атакувал Сердар Даят 18.11 | 15:08
Хулиганът се извинил за своето деяние
Сто лева глоба по указа за дребно хулиганство наложи Районния съд във Велико Търново на запалянкото, атакувал снощи старши треньора на Етър Сердар Даят, съобщиха от полицията.
Вчера около 3 часа след мача със Славия наставникът бил засечен от четирима младежи на ул. Независимост малко след пощата. Той се е разхождал по улицата със своя позната, когато четиримата започнали да го обиждат, а единият го е блъснал.
За късмет до по-тежки последици не се е стигнало. Веднага след случилото се Сердар Даят е отишъл на стадион "Ивайло" и е извикал Ендер Дурмушев. Двамата са се върнали в района на инцидента, където по думите на изпълнителния директор е имало фенове, които той познава.
Треньорът е подал жалба в Районното управление на полицията в старата столица. Трима са обиждали треньора, а четвъртият младеж го е блъснал по рамото, поясниха от полицията. Извършителят е установен и привлечен като обвиняем, като преписката бе внесена в Районния съд.
Става въпрос за студент, фен на Етър, неосъждан. Той се е извинил за деянието и му е наложена глоба от 100 лв. по указа за борба с дребното хулиганство. По време на мача феновете издигнаха отново транспаранти Свободен Етър, като се бяха качили на трафопоста до стадиона.
От полицията заявиха, че 13 човека са отведени в управлението. Според районния прокурор издигнатите на вчерашния мач плакати не представляват обида и феновете са пуснати,като преди това са предупредени. От ОД на МВР бе оповестено друго нарушение на обществения ред по време на мача. При отбелязването на гола за етърци 28-годишният Я. М. от дряновското село Пейна счупил една от седалките.
На същия е бил съставен акт по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия. С решение на Районен съд - В. Търново на Я. М. е наложена глоба в размер на 500 лв., както и забрана за посещение на спортни мероприятия в страната и чужбина за срок от една година.
Водещи
-
Преди обяд - слънце, после дъждове и гръмотевици
Атмосферните условия ще благоприятстват образуването на градушки, като най-голяма е...
20.07 | 08:00
-
Испания е новият световен шампион, надигра и детронира Аржентина
Резерва попари 10 от “Албиселесте“ в продълженията на Мондиал 2026
20.07 | 02:16
-
Първан Симеонов: Няма управление в България, което да не е претърпяло ерозия в хода на мандата си
"Главната цел на ПП и ДБ ще бъде да са на балотаж на президентските избори. Това ще бъде нещо...
19.07 | 18:00
Най-четени
-
Испания е новият световен шампион, надигра и детронира Аржентина
Резерва попари 10 от “Албиселесте“ в продълженията на Мондиал 2026
20.07 | 02:16
-
Преди обяд - слънце, после дъждове и гръмотевици
Атмосферните условия ще благоприятстват образуването на градушки, като най-голяма е...
20.07 | 08:00
-
Външният министър: Никой нищо не е подписвал в Киев
Позицията беше ясно изразена от премиера Радев, че на този етап България няма да участва във...
19.07 | 12:40