2 млн. повече за "Паркиране и мобилност" от "синя" и "зелена" зона 12.06 | 15:23
Приходите са се увеличили в първите четири месеца на годината
С повече от 2 млн. лв. са се увеличили приходите от дейността на дирекцията "Паркиране и мобилност" на Центъра за градска мобилност (ЦГМ) за първите четири месеца на годината в сравнение със същия период на предходната година.
От януари до април 2013 г. са събрани общо 7,6 млн. лв., докато за първите четири месеца на 2012 г. те са били 5,2 млн. лева, съобщава БТА.
Данните от отчета на дружеството за първите четири месеца на годината бяха оповестени днес на пресконференция от ръководството на ЦГМ.
Нарастването на приходите с 45,2 процента се дължи на увеличения брой паркоместа, на по-високите цени за паркиране и на по-строгия контрол върху работата на служителите на ЦГМ, посочи Румяна Милова - директор на дирекцията "Паркиране и мобилност".
Тя припомни, че новите правила за паркиране в столицата и въвеждането на т.нар. зелена зона влязоха в сила от есента на 2012 година.
Тоест обхватът на "синята зона" за разглеждания период е много по-малък в сравнение със същия период на миналата година, поясни Милова.
От дружеството отчетоха, че намалява заетостта в "синята зона" с 25 процента, над 20 процента от "зелената зона" също са свободни.
Намалява броят на паркоместата, предназначени за бизнеса - т.нар. служебен абонамент.
Ползването на услугата поскъпна с цел да се намали броят на тези паркоместа, така че да има повече места за паркиране за гражданите, припомни Румяна Милова.
Тя съобщи, че намалява и броят на принудително задържаните автомобили със "скоба" за първите четири месеца на годината.
Гражданите са по-дисциплинирани и се съобразяват с новите правила, посочи Милова.
Тя заяви още, че намаляват и санкциите от принудително преместените (репатрирани) автомобили.
От ЦГМ обясниха, че това се дължи на SMS известяването за санкция със "скоба".
Гражданите бързат да си освободят автомобилите и до репатриране не се стига, отбеляза Милова.
Тя информира, че около 20 на сто от хората плащат за паркиране с талони.
По-малко са изпратените SMS-и за паркиране, което обаче се дължи на промяната в обхвата на "синята зона" и въвеждането на "зелена", обясниха от ЦГМ.
Водещи
-
Премиерът обяви какви теми ще се обсъждат на неформалната среща на лидерите на ЕС в Брюксел
"Важно за България е разбирането за мястото на страната в този сложен политически контекст",...
03.02 | 12:30
-
Коя е "доктор" Арина Гудз, която пострадали от ботокса сочат за фаталната козметичка
Преди около 3 седмици жената, представяща се за лекар, е обявила промоция от 30% за...
03.02 | 11:59
-
„Не купувайте нищо“: в още една балканска страна обявиха бойкот на магазините
Бойкотът ще продължи 24 часа и е в знак на протест срещу високите цени, информират в групата...
03.02 | 11:45
-
Катастрофа на АМ „Тракия“
По информация на АПИ движението се осъществява в активната лента.
03.02 | 11:30
Най-четени
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
Нов бум на телефонните измами
Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари.
03.02 | 09:59
-
Родители на ученици от 3. клас в русенско училище организираха протест в защита на учител
Родителите не са съгласни с това и са написали писмо до инспектората по образование, направили...
03.02 | 10:15