2 млрд. долара загуби за Австралия заради Япония 03.04 | 16:44
Унищожителното земетресение в Япония ще коства на Австралия над 2 милиарда долара под формата на загуби от неосъществен износ
Унищожителното земетресение в Япония ще коства на Австралия над 2 милиарда долара под формата на загуби от неосъществен износ, обяви австралийският финансов министър Уейн Суан.
Япония е вторият най-голям търговски партньор на Австралия след Китай и природните катаклизми, които опустошиха Страната на изгряващото слънце, определено ще оставят своя отпечатък върху икономиката на Австралия, коментира Суан.
Според предварителните финансови изчисления спирането на износа на въглища и желязна руда за Япония ще отреже около 0.25% от БВП на страната за годината, след като щетите от наводненията и циклона, които сполетяха Австралия, ще отнемат още 0.5% от БВП или 8.3 милиарда долара загуби във въгледобивната индустрия, предаде АФП.
Водещи
-
България вече има първия си поклоннически маршрут – "Път до мощите на Свети Йоан Кръстител"
Той беше открит в Античния театър "Аполония" в Созопол.
24.06 | 11:30
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Мондиал 2026: Колумбия победи Конго и оглави групата
В 42-рата минута дойде най-доброто положение за африканския тим, когато нападателят Седрик...
24.06 | 10:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Авария временно спира водоподаването в няколко столични квартала
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода“ ще осигури...
24.06 | 10:30
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00