8 февруари - Ден на национален траур 07.02 | 12:57
Траурът е заради трагичната гибел на деветима българи при наводненията
Правителството обяви 8 февруари за ден на национален траур, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.
Националният траур е във връзка с трагичната гибел на деветима български граждани при наводнението на с. Бисер, област Хасково.
Утре (8 февруари) националният флаг на държавните институции ще бъде свален наполовина.
Изразяваме дълбоката си съпричастност с мъката на близките на загиналите.
Припомняме, че деветима души загинаха при наводненията, залели Хасковска област. Петима от загиналите са от село Бисер.
Семейни мъж и жена починаха край маджаровското село Бориславци. Мъжът е бивш общински съветник в Димитровград.
Двама души, семейни мъж и жена, загинаха на пътя Бисер–Иваново. Ударила ги е вълната от скъсаната дига на язовир Иваново.
Водещи
-
Задържаният за тройното убийство в Угърчин е познавал много добре жертвите
Заподозреният е излязъл от затвора на 12 юни 2026 г., уточни окръжният прокурор на Ловеч
24.06 | 14:20
-
Шишков в НС: Всички в държавата са били замесени с ОПГ-то в Баба Алино
Регионалният министър намекна, че "местната" и "национална олигархия" са покровителствали...
24.06 | 14:10
-
ГЕРБ ще подкрепи "Синя България" за промени в Конституцията
От партията на Бойко Борисов ще организират дискусия по темата и ще търсят подкрепа за идеята...
24.06 | 13:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15