Google Glass става GPS, благодарение на Mercedes 17.08 | 12:22
Така ще се ориентираме по-лесно, докато шофираме
Инженерите от Mercedes са разработили програма - прототип, която представлява автомобилна навигация с интегрираност към новите очила Google Glass. За това пише изданието Wired.
За тестовете на новото приложение за автоманиаците разказва шефът на северно американското подразделение на концерна Йохан Юнгверт.
Интегрираната навигационна система по думите на инженерите от Mercedes ще работи по следния начин - шофьорът ще въвежда адреса, до който трябва да стигне и с помощта на "умните очила", ще бъде "ръководен" от второстепенната автомобилна навигация. След като автомобилът паркира, водачът ще може да продължи към посочения адрес пеша като използва подсказките на навигационната програма.
За момента тази информация изисква пренос на данни от автомобила към очилата на Google. Инженерите на двете компании са разработили прототип на системата, която използва междинен облачен сървър на Mercedes и iPhone.
Обяснението за подобни тестови интерпретации изхождат от доста нелепа причина. А именно за момента очилата на Google все още не работят с телефоните на Apple, а вградената навигационна система на Mercedes не поддържа мобилната операционна система на Google - Android.
За в бъдеще инженерите на двете компании планират да опростят комуникациите между устройствата. За дата на финалния съвместен проект между гигантите все още не се съобщава.
През август тази година стана ясно, че използването на "умните очила" може да се окаже и незаконно в някои страни като например Великобритания. По мнение на юристи шофирането с подобни екстри може да доведе до невнимателно шофиране
. За момента този въпрос се обсъжда от Министерството на транспорта съвместно с полицията на Обединеното кралство.
Водещи
-
Политическите реакции за приетия Бюджет 2026
От "Продължаваме Промяната" искат президентът да наложи вето
24.07 | 21:00
-
Меркурий вече не е ретрограден: За всяка зодия започва нов етап през 2026 г.
Отговорите идват, недоразуменията ще бъдат изяснени
24.07 | 20:30
-
Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра у дома
Майката: Никога не съм губила надежда и я очаквах
24.07 | 20:15
Най-четени
-
Българите в Гърция могат да получат по 150 евро за дете
Извънредната помощ е за семейства с деца, които отговарят на подоходните условия
24.07 | 14:45
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45