Metro Cash & Carry има сериозни затруднения в Румъния 21.03 | 20:13
Обемът на продажби на компанията спадна до нивото от 2004 година
Обемът на продажбите на популярната и у нас търговска верига Metro Cash & Carry в Румъния се е свил със 7% през миналата година, предаде Romania Insider.
Като абсолютна цифра обемът на продажбите на Metro е 1,06 млрд. евро – толкова, колкото и през 2004 година. През 2010 година компанията реализира продажби в размер на 1,14 млрд. евро на румънския пазар.
През последните години най-добрата в Румъния за Merto се оказа 2007 година. Тогава обемът на продажбите беше 1,6 млрд. евро.
Като цяло Metro бележи спад в търговските си обеми не само в Румъния – в Гърция и Унгария също се отчитат неприятни тенденции, които се дължат главно на кризата в еврозоната.
В Румъния Metro Cash & Carry има 32 магазина и дава работа на 5615 души. През миналата година като цяло веригата има спад в продажбите на всички пазари от 0,8% до обем от 66,7 млрд. евро.
Водещи
-
Атанас Пеканов: Прекратихме манипулирана при кабинета "Желязков" схема в МРРБ
"Секторът на хазарта трябва да бъде минимизиран", заяви вицепремиерът
26.07 | 18:00
-
Джигит се похвали в социалките с 220 км/ч по автомагистрала "Тракия"
Максимално разрешената скорост по АМ "Тракия" е 140 км/ч
26.07 | 17:20
Най-четени
-
Радан Кънев: Номинацията на Йотова цели да няма коректив на управлението на Радев
В коментар на управлението на кабинета "Радев", лидерът на ДСБ посочи, че то има много малка...
26.07 | 14:30
-
Гюров: Решението за кандидатиране за президент не трябва да се взема припряно
"Хората не протестираха срещу бюджета на кабинета "Желязков", за да получат още от същото",...
26.07 | 12:00
-
Демерджиев: Между истината и спекулациите, има голяма разлика!
Така той коментира изявлението на Хамид Хамид
26.07 | 10:20