Nokia казва финално сбогом на Symbian 13.06 | 11:57
Бъдещето на финландския гигант е обвързано с Windows
Nokia прекратява пускането на Symbian смартфони от лятото на тази година. 808 PureView ще бъде последният продукт на финландската компания, който ще се възползва от услугите на OS-а.
След лятото всички смартфони на Nokia ще работят под Windows Phone OS.
Основната причина за изоставянето на Symbian според Nokia е бавният процес на работа с операционната система. Според мобилния гигант са необходими 22 месеца, да за бъде пуснат на пазара Symbian базиран продукт, докато същото време при Windows Phone смартфоните е по-малко от година.
Другата причина, разбира се, са ниските продажби на Symbian базираните продукти. 500 хиляди през първата третина на годината срещу 5,6 милиона Lumia смартфони, работещи с Windows Mobile.
Водещи
-
На 3 юли приключват ремонтите на магистрала "Тракия" край Стара Загора
Поради затварянето на входа към Стара Загора транзитният трафик се пренасочва при пътния възел...
24.06 | 17:00
-
Президентът: Докато сме хора, доброто никога няма да изчезне
Илияна Йотова, която беше гост на церемонията по награждаване на инициативата "Достойните...
24.06 | 16:30
-
ВАС глоби директорката на НДК заради конфликт на интереси
Наказанието е в размер на 5 000 лева
24.06 | 16:15
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00