Sony купува всички акции на Sony Ericsson 27.10 | 13:15
Сумата по сделката е 1,05 млрд. евро
Японската корпорация Sony ще изкупи изцяло дела на шведската компания Ericsson в съвместното предприятие на двете компании Sony Ericsson, предаде Reuters. Новината беше потвърдена и от двете компании.
Ericsson ще получи 1,05 млрд. евро за дела си в Sony Ericcson, като всичките ще бъдат изплатени в брой.
За сделката се говореше отдавна, като сключването ѝ ще помогне на Sony в борбата с Apple и Samsung по отношение на пазара на смартфони и таблети. Досега разделението в бизнеса беше следното – Sony създаваше и изкарваше на пазара таблети и видеоконзоли, докато Sony Ericsson произвеждаше смартфоните.
Sony Ericsson бе създадено през 2001 година.
Водещи
-
Откриха тялото на издирваната в Пирин туристка
Малко преди откриването ѝ спасителите намериха невредимо нейното куче
21.06 | 18:01
-
Дончева: За 50 дни ПБ направиха каквото можаха, каквото могат и за каквото имат сили
Това, че руският патриарх благославя войските на своята държава, не го прави човек, който да...
21.06 | 18:00
-
Започнаха преговорите между САЩ и Иран по евентуално споразумение
Те се водят в луксозен хотел в Централна Швейцария, като се пояснява, че става въпрос за...
21.06 | 17:40
-
Мъж на 75 години се е удавил в района на Южния плаж в Китен
Влязъл във водата и му прилошало
21.06 | 17:20
Най-четени
-
Велислав Величков: В ПП не знаем, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
"Никой не е чул какво мисли Андрей Гюров. Бих посъветвал партийните лидери да не участват в...
21.06 | 14:00
-
Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
Целта е да бъде ускорен темпът и качеството на произвеждане на софтуер за държавните нужди
21.06 | 12:40
-
В ГЕРБ вече виждат Делян Добрев на "Дондуков" 2?
Засега няма официално решение и никой в партията не говори открито за президентска...
21.06 | 16:20