iPhone става на 10 години 08.01 | 15:54
На 9 януари 2007 г. Стив Джобс представи смартона на Apple
Утре един от най-популярните смартфони – iPhone, навършва 10 години от създаването си. На 9 януари 2007 г. основателят на Apple Стив Джобс го представи пред обществеността като "оръжието" на бъдещето. Първата продажба на такъв апарат беше малко по-късно, на 29 юни същата година, когато цели тълпи от хора се редяха с часове наред пред магазините на компанията, за да се сдобият с новото изобретение, припомня БГНЕС.
Тогава светът на технологиите беше различен. Имаше няколко модела смартфони с малки екрани и хардуерни клавиатури, заключени в мрежата на WAP. Ако кажем, че iPhone промени всичко, няма да преувеличим. Това е признанието за едно от най-дълбоките технологични и културни събития на последното десетилетие. Трябва само да погледнем към устройствата, с които всички ние си взаимодействаме днес навсякъде и без усилия, за да разберем каква брилянтна работа е свършил екипът на Стив Джобс.
Водещи
-
Днес в православния календар се почита свети мъченик Евсевий, епископ на Самосата
Свети Евсевий е бил видна личност от IV век и епископ на Самосата
22.06 | 09:15
-
Времето: Истински летен ден, от 29°C до 34°C
Не са изключени и локални градушки, особено в планинските и предпланинските райони на...
22.06 | 08:00
-
Откриха тялото на издирваната в Пирин туристка
Малко преди откриването ѝ спасителите намериха невредимо нейното куче
21.06 | 18:01
-
Дончева: За 50 дни ПБ направиха каквото можаха, каквото могат и за каквото имат сили
Това, че руският патриарх благославя войските на своята държава, не го прави човек, който да...
21.06 | 18:00
Най-четени
-
Времето: Истински летен ден, от 29°C до 34°C
Не са изключени и локални градушки, особено в планинските и предпланинските райони на...
22.06 | 08:00
-
Велислав Величков: В ПП не знаем, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
"Никой не е чул какво мисли Андрей Гюров. Бих посъветвал партийните лидери да не участват в...
21.06 | 14:00
-
Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
Целта е да бъде ускорен темпът и качеството на произвеждане на софтуер за държавните нужди
21.06 | 12:40