КАТ започва акция по пътищата за зимните курорти 19.02 | 14:46
Засилено полицейско присъствие ще има към Банско, Боровец и Пампорово

От днес до 23 февруари е в ход нова специализирана полицейска операция за спазване на правилата за движение по пътищата, като в различните райони на страната тя ще е с различен акцент. Това съобщи главен инспектор Лъчезар Близнаков от отдел "Пътна полиция", ГДНП.
По пътищата, където има засилен трафик на товарни автомобили, проверките към водачите им ще продължат. Засилено ще е полицейското присъствие по пътищата към курортите Боровец, Банско и Пампорово. Там ще се следи за спазване на скоростните режими. Освен това с потоците ще се движат мобилни екипи, чиято задача ще е недопускане на неправилни маневри. Главен инспектор Близнаков отправи апел към водачите, които ще пътуват през планинските проходи, да се движат със съобразена скорост и напомни за опасността от падащи камъни по това време на годината.
9407 товарни автомобила и 1648 автобуса са проверени у нас по време на последната операция на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция - ROADPOL. Тя се проведе от 8 до 14 февруари. При товарните автомобили са установени 3478 нарушения, 148 от тях са свързани с техническата им изправност.
В 10 случая са констатирани опасни технически неизправности и са наложени принудителни административни мерки. 10 са установените шофьори, седнали зад волана след употреба на алкохол, а един е управлявал след употреба на наркотични вещества. По време на проверките един водач е задържан за предлагане на подкуп на проверяващите. При автобусите са установени 281 нарушения, в по-голямата си част не са съществени. Установен е един водач, управлявал след употреба на алкохол.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59