Нова акция „Скорост“ започва из цялата страна 22.01 | 12:57
1 млн. са хванати да карат по-бързо от позволеното за миналата година

"Стартира нова полицейска операция, която е насочена към контрола на скоростта”. Това съобщи главен инспектор Николай Крушарски от ГДНП. По думите му от началото на годината основаната причина за произшествията е несъобразената скорост главно в населените места, както и по пътищата от републиканската мрежа, предаде Нова ТВ.
Миналата седмица КАТ е провела подобна акция, при която освен за скоростта се е следяло и за неправоспособни водачи, наличие на задължителна "Гражданска отговорност”, както и за употреба на алкохол и наркотични вещества по управление на МПС. Проверени са над 37 хиляди моторни превозни средства и над 44 хиляди шофьори и участници в пътното движение.
Констатирани са над 1400 нарушения от водачи, които не са използвали обезопасителни системи – колани или каски. "Това е сериозен брой само за по-малко от седмица”, заяви Крушарски.
53 водачи са заловени да шофират под въздействието на наркотични и упойващи вещества. 142 от проверените шофьори пък са седнали зад волана след употреба на алкохол. 197 души пък са хванати да управляват автомобил без книжка.
Само за изминалата година шофьорите, карали със скорост над разрушената, са 1 милион. За изминалата седмица пък, когато се проведе акция скорост в малките населени места, нарушителите са над 22 700.
Водещи
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Виждате брошурата - промоции, но на касата накрая излиза по-скъпо
Картели, олигополи и монополи са изначалния източник на спекулата, заяви Богомил Николов от...
19.07 | 13:20
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
НС избра новия омбудсман на България
Велислава Делчева беше номинирана за поста от ГЕРБ-СДС
19.07 | 09:15
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20
-
Влязоха в сила новите санкции на ЕС срещу Русия
Според Москва Европа се "прострелва" сама
19.07 | 10:00