Временно без наказания за проституция в Китай 26.12 | 13:02
Сегашните норми противоречат на Конституцията, ще бъдат приети нови
Китайските власти планират да отменят наказанията за проституция, както и за лицата, които използват техните услуги, съобщава "Чайна дейли", предаде БГНЕС. Изданието се позовава на доклад, подготвен от Комисията по юридически въпроси към Постоянния комитет на Общокитайското събрания на народните представители /ПК на ОСНП/, чиято редовна сесия се провежда в столицата на КНР.
Според документа, компетентните държавни органи в най-скоро време трябва да подготвят програма за преобразования, която ще внесе необходимите промени в националното законодателство. "Съществуващите правила противоречат на Конституцията, която трябва да осигури защита на човешките права. Новото законодателство ще реши този проблем", заяви заместник-председателят на Общокитайската асоциация на адвокатите Чжу Чженфу.
Очаква се, че съответните поправки ще бъдат одобрени още тази събота на закритата сесия на ПК на ОСНП, която се провежда два пъти месечно в Китай. Според съществуващите закони, приети през 1990 г., за проституция и ползването на нейните услуги се налага присъда от 6 месеца до 2 години затвор. Освен това уличените в този вид престъпления са задължени да преминат курс по превъзпитание.
Водещи
-
Откриват почетно консулство на Италия в Сливен
Консулският окръг включва областите Бургас, Варна, Добрич, Разград, Русе, Силистра, Сливен,...
16.07 | 09:20
-
Български военни тръгват за мисия на НАТО в Косово
Официалната церемония за изпращане на българския контингент ще започне в 11:00 ч. пред...
16.07 | 08:59
-
Доц. Петър Чолаков: Ако има сделка на ПБ с ГЕРБ и ДПС, ще стане очевидна есента
Радев води политика тип "на двата стола" - да бъдем и с едните, и с другите, без да напускаме...
15.07 | 21:00
Най-четени
-
Български военни тръгват за мисия на НАТО в Косово
Официалната церемония за изпращане на българския контингент ще започне в 11:00 ч. пред...
16.07 | 08:59
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в сряда по обяд срещу португалеца Нуно Боржеш
Григор Димитров в Бостад: Дата, начален час и ТВ за втория мач срещу Нуно Боржеш
15.07 | 11:45
-
Блъснаха дете на пешеходна пътека край Созопол, шофьорката си тръгнала
Момиченцето е с повърхностни наранявания. Прегледано е в болница и е освободено за домашно...
15.07 | 10:15