Аржентина обяви виното за национална напитка 26.11 | 07:52
Аржентинецът изпива средно по 30 литра вино на година
Аржентина, която е петият по големина в света производител и деветият износител на вино, обяви гроздовия еликсир за "национална напитка". Новината съобщи президентът г-жа Кристина Кирхнер, цитирана от Франс прес.
"Винарството не е само икономическа дейност, то е свързано и с идентичността и културата на един народ", отбеляза Кирхнер на специална церемония.
Тази година Аржентина е продала над 1,3 милиарда литра вино, които са й донесли около 10,5 милиарда песо (2 милиарда евро), сочат данни на аржентинското министерство на селското стопанство, животновъдството и риболова.
Аржентинецът изпива средно по 30 литра вино на година.
Малбек (червено) и Торонтес (бяло) са емблематични сортове за южноамериканската страна, която е петият най-голям производител в света след Италия, Франция, Испания и САЩ, отбелязва АФП.
Водещи
-
Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление
23.06 | 20:15
-
Издъхна Елка Скорчева - вдовицата на худоожника Румен Скорчев
86-годишната интелектуалка е станала жертва на непоноисамата жега на плажа в Лозенец
23.06 | 20:00
-
Рекордно количество петрол премина през Ормузкия проток
"Цените на петрола се сриват, а светът е много по-безопасно място“, обяви Тръмп
23.06 | 19:45
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45