Асен Василев пита Радев троянски кон на Кремъл ли е? 20.01 | 16:00
Бившият финансов министър иска ясни отговори от президента и за геополитиката, и за машините, и за мафията
Излизането на Румен Радев на политическия терен изяснява картината в страната и дава реален избор на гражданите в каква България искат да живеят:
Дали да живеят в силна България, в силна Европа, в Европа, способна да се защити с обща армия и която не се управлява с вето, а с общи правила и разбиране, или;
Искат да живеят в България на двата стола, където се гледа на Изток, гледа се на Запад, обикновено се снишава и това не води до национална катастрофа. Или искат да живеят в държава на корупцията.
Алтернативата като първа реакция от страна на ПП след хвърлената кърпа и оставка от Румен Радев даде лидерът на формацията Асен Василев. И конкретно се обърна към президента:
"За г-н Радев имам няколко въпроса. Първият е дали той иска силна България в силна Европа или иска България по Орбанов модел, която да играе ролята на Троянски кон и да спъва интеграцията на страната в Европейския съюз. Вторият въпрос е относно еврозоната. Чухме, че се радва, но в същото време искаше референдум. КС каза, че това е невъзможно. Имаше една година обществено обсъждане за Плана за въвеждане на еврото и защо тогава не чухме за референдум?", попита той.
"Разбрахме, че Радев е за 100% машинно гласуване. По време на Кабинета "Денков" обаче, когато машинното гласуване беше саботирано на първи тур на кметските избори, той не позволи да бъде сменен шефа и заместник шефа на ДАНС. Защо?", запита още Василев.
"Това са въпроси, които господин Радев трябва да отговори не за нас като политици, а за всички български граждани. Ние ясно сме заявили, че България трябва да бъде в сърцето на Европейския съюз", заяви председателят на ПП.
Асен Василев се обърна и към гражданите: "Всички българи сега имат ясна алтернатива. Този вот ще бъде съдбовен".
Водещи
-
Димитър Ганев: Влизаме в някаква нормалност на политическия процес
Лакмусът, който ще покаже устойчивостта на ПБ, ще са местните избори, а президентският вот пък...
14.06 | 17:40
-
Спасиха куче и котка, прекарали над 4 дни заключени на тераса в столичния кв. „Люлин“
Очаква се властите да влязат на проверка в семейството, мъжът бил агресивен
14.06 | 17:20
-
Разсипан асфалт ограничава движението по магистрала „Хемус“ в посока София
От пътната агенция апелират шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост
14.06 | 17:00
-
Д-р Станимир Хасърджиев: Не се признавам за виновен по нито едно от четирите обвинения
След близо 8 месеца в ареста бившият председател на НПО излезе на свобода под гаранция от 60...
14.06 | 16:40
Най-четени
-
Пилотът Николай Калайджиев с Гинес рекорд: Излетя и кацна 1020 пъти за 15 часа
Следващата цел е космосът, посочи той
14.06 | 10:00
-
Божанов: Властта корумпира, а абсолютната власт корумпира абсолютно!
"Свръхконцентрацията на власт води до изкривявания", смята той
14.06 | 11:00
-
Надежда Нейнски: Блъф е, че ще се местят US самолетите от летището в София
Тя определи като „смехотворно“ твърдението, че украинският посланик може да се намесва в...
14.06 | 13:00
-
Илон Мъск е първият трилионер в света след IPO-то на SpaceX
Състояние от трилион долара - приблизително еквивалентно на брутния вътрешен продукт на...
14.06 | 10:20