Пълна лудница за Купата! Верея попълни топ 4 07.04 | 08:26

Дъга стана предвестник на успеха

Верея победи вкъщи с 2:0 фаворита в мача Дунав в четвъртфинал за Купата на България и попълни топ 4 в турнира. Двубоят между новаците очаквано бе нервен и изпълнен с доста брак в отиграванията. Все пак домакините се оказаха доста по-нахъсани и на 2 пъти огориха русенци.

В герой за старозагорчани се превърна Педро Еуженио. Бившият играч на Берое наниза и двете попадения. Първо в 22-ата минута той откри с великолепен удар от 22 метра, с който препарира вратаря. В 73-ата Еуженио се оказа на точното място и наказа досадна грешка в отбраната на "драконите".

Така Верея продължава похода си за Купата и мечтите на скромния тим от Зарата са живи. Дунав пък тотално разочарова и не показа, че е тим от топ 6 в Първа лига.

Още можете да намерите на страницата Sporta.bg.