Без ковид маски в градсия транспорт от четвъртък 23.08 | 16:40
Остават задължителни за здравните заведения, аптеките, оптиките и старческите домове
Маските няма да са задължителни в градския транспорт от четвъртък. Това каза на брифинг пред здравното министерство проф. Радка Аргирова, член на експертната група, която заседава ежеседмично във връзка с актуалната епидемична ситуация и противоепидемичните мерки.
Вече можем да кажем, че ние управляваме епидемията от COVID-19, каза проф. Аргирова, цитирана от "Телеграф"
Задължителни ще останат маските в здравните заведения, аптеки и оптики, лекарски практики, домове за възрастни хора и тн.
Предстои здравният министър да издаде заповед за облекчаването на противоепидемичните мерки, която ще бъде пблиикувана на сайта на ведомството по-късно.
Водещи
-
Бизнесът ще плаща с над 40% по-скъп ток утре
За 15-минутните продукти среднопретеглената дневна цена към този час е 81,73 евро (без ДДС) за...
22.06 | 15:30
-
Пет грешки провалят хидратацията в летните горещини
Илюзията за спасение с ледени напитки
22.06 | 15:59
-
България спечели три златни и три сребърни медала на тридесетата младежка балканска олимпиада по математика
Със сребърни медали бяха наградени Борис Георгиев (9. клас, ПЧМГ), Кристиан Атанасов (8. клас,...
22.06 | 15:45
-
Андрей Гюров отказа коментар за президентската номинация
Инициативен комитет подготвя издигането на бившия премиер
22.06 | 15:15
Най-четени
-
МВР купува климатици с парите за безопасност на пътя
Сметната палата разкри тежки административни пропуски във вътрешното министерство
22.06 | 09:59
-
Партията с неформален лидер Васил Божков се е саморазпуснала
Седалище и адрес на управление на "Център" беше къщата на Божков на улица "Московска" 43.
22.06 | 13:15
-
Срам за София: Под 20% от спирките в центъра пазят от дъжд и слънце
Това обаче са само няколко от стотиците подобни обекти на територията на цяла София.
22.06 | 11:30
-
В сезона на пожарите: Ето какво съветват експертите за опазването на горите
Американският опит
22.06 | 12:30