„Креолски“ газ за Европа? 02.07 | 07:03
Испания призова да се увеличат доставките на енергийни ресурси от Мексико за Европа
Испанският външен министър Хосе Мануел Гарсия-Маргальо призова да се увеличат доставките на енергоресурси от Мексико за Европа, за да се "намали енергийната ѝ зависимост от Русия".
Това изявление той направи на откриването на испано-мексикански бизнес форум, посветен на първата официална визита на крал Фелипе VI в латиноамериканската държава, съобщи испанското издание El Economista.
"Европейският съюз трябва да намали енергийната си зависимост от Русия и Испания – това е платформата за доставка на мексиканските енергоресурси до Европа", заяви първият дипломат на страната, като припомни, че в Испания се намират 7 регазификационни терминала.
"В Мексико разбират, че трябва да насочат своя газ от залива към Европа, вместо на юг, където може да се доставя от Северна Америка и туй ние трябва да се разберем един с друг", коментира още Гарсия-Маргальо.
Водещи
-
4 от американските самолети напуснаха летище „Васил Левски“
Останалите машини се очаква да отпътуват поетапно, като процесът ще започне от понеделник
27.06 | 13:00
-
Нинова: Радев е в обувките на Борисов
„В тригодишната прогнозна рамка към бюджета се предвижда постоянно дългът да нараства през...
27.06 | 12:20
-
Българин е сред основните фигури в мащабно корупционно разследване в Румъния
То започва в хазартния сектор и впоследствие води до отделно дело срещу кмета на Букурещ...
27.06 | 12:00
Най-четени
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00