"Химко" отива на търг в сряда 17.03 | 19:41
За момента не е ясно колко са участниците в търга за активите на торовия завод

Има заявен интерес към активите на фалиралия химическия производител "Химко” - Враца. Крайният срок за депозиране на близо 3 млн. лева за участие в търга изтече.
За момента се пази се в тайна колко ще са участниците в наддаването, но интерес има и търгът в сряда ще се състои, съобщава bTV.
Началната цена за производствените мощности на гордостта на социалистическата торова промишленост е близо 29 млн. лева.
Преди месец и половина енергийният министър Драгомир Стойнев даде заявката за съживяване на торовия завод с държавни средства, припомня медията.
От икономическото министерство сега са лаконични - фалиралото "Химко" е частно, държавата няма участие, а активите се разпродават в процедура по несъстоятелност.
Преди дни пък стана ясно, че цената, на която ще продадат "Химко" е четири пъти по-ниска от определената в оздравителната процедура преди няколко години. Това алармира изпълнителният директор на дружеството Васил Стоев, който поиска окръжният съд да извади торовото дружество от несъстоятелност.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20