200 сгради в София вече са с пуснато парно 25.10 | 09:20
Възможно е в близките дни отоплителният сезон официално да започне

Около 200 сгради в София вече имат парно. Те са се възползвали от възможността централното отопление да им бъде пуснато по желание преди официалния старт на сезона. Основно става въпрос за детски градини, ясли и училища, съобщават от "Топлофикация София" пред БНТ.
В близките дни не е изключено отоплението да бъде пуснато и на всички останали абонати. Днес е третият от поредицата по-студени дни. Ако прогнозата до края на седмицата потвърди трайно застудяване, ще бъдат изпълнени условията отоплителният сезон официално да започне. Те са да има 3 последователни дни със средна температура под 12 градуса и метеорологична прогноза за трайно застудяване. Ако синоптиците обявят такава, още утре ще започне поетапното пускане на парното във всички сгради в столицата. Първо ще бъде включено за детски градини, болници, училища, след това са жилищните сгради и накрая офис сградите.
В тази връзка от "Топлофикация" съветват хората всички ремонти да бъдат приключени, тъй като инсталацията трябва да бъде запълнена с вода и готова за пускане на отоплението. Клиентите на топлофикация трябва и незабавно да отворят вентилите на максимална степен.
Водещи
-
След земетресенията на Камчатка: Огненият пръстен в Тихия океан се събуди
Това може да убие милиони хора по Земята
31.07 | 20:45
-
Харалан Александров с кментар на „политическите войни” в страната
Радев атакува цялостната стабилизация на управлението, твърди социалният антрополог
31.07 | 20:15
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Димитър Стоянов: Премиерът манипулативно представя данни за пожарогасителната техника
Росен Желязков политизира проблема с липсата на летателна техника за гасене на пожари, заяви...
31.07 | 13:10
-
Президентът: Средствата за развитие на противопожарна авиация да бъдат насочени не към МВР, а във ВВС
Управляващите най-накрая трябва да вземат решение, заяви той
31.07 | 15:00