77% от фирмите одобряват въвеждането на платени стажове 15.02 | 21:00
През следващите 5 до 10 години бизнесът ще търси основно високо квалифицирани кадри, сочат данни на БТПП

77% от фирмите в страната одобряват въвеждането на обучение чрез платени стажове в професионалните гимназии. Това сочат данни на Българската търговско-промишлена палата (БТПП).
80% от бизнеса вижда големи пропуски в професионалните умения на младите, а малко над 50% от работодателите пък са на мнение, че на младежите липсва и предприемаческо мислене.
Основната идея на така нареченото дуално обучение е учениците от бившите техникуми да трупат опит в професиите, за които учат чрез стажове, осигурени от бизнеса. В замяна на труда си обаче младежите ще трябва да получават и заплащане, уточняват от "Нова телевизия".
През следващите 5 до 10 години бизнесът ще търси основно високо квалифицирани кадри. Според работодателите, за да бъде въведена дуалната система е много важно да се подобри преподаването и да се осигурят данъчни стимули за фирмите.
Водещи
-
Започна приемът на заявления за еднократна помощ за ученици
Всички ученици от 1., 2., 3., 4. и 8. клас имат право на 300 лева, които ще се изплащат на два...
14.07 | 14:20
-
ГДБОП: Над 100 са жертвите на бандата на Чирпанския
Смъртоносната дрога фентанил е разпостранявана от престъпната група
14.07 | 18:00
-
Пожарът край в.з. Острица в Бургас се разрасна още (ВИДЕО)
Търсят доброволци, пламъците вече са погълнали над 30 къщи
14.07 | 17:30
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Позитивите от влизането ни в еврозоната могат да бъдат много сериозни
Според Георги Ганев има сериозно объркване между две доста различни неща – увеличаване на...
14.07 | 11:59