8 807 животновъди са подписали договори по de minimis 29.07 | 13:17
Създадена e организация, благодарение на която фермерите подписват договорите си веднага, при посещение в регионалните офиси на ДФ "Земеделие"
![8 807 животновъди са подписали договори по de minimis](http://inews.bg/pictures/224953_1004.jpg)
За последните няколко дни 8 807 животновъди от цялата страна са подписали договори с ДФ "Земеделие" за финансово подпомагане по схемата de minimis, съобщават от пресслужбата на фонда.
Държавната помощ е за изхранване на животните през тази година, а общата сума на ангажираните досега средства е 12 797 530 лв. Гласуваният бюджет по направлението е в размер до 20 млн. лева.
Създадена e организация, благодарение на която фермерите подписват договорите си веднага, при посещение в регионалните офиси на ДФ "Земеделие".
Най-активни са животновъдите от Сливенска, Варненска, Великотърновска и Хасковска област.
iNews припомня, че до 15 юли, когато приключи срокът за кандидатстване за помощта de minimis, заявления са подали общо 13 210 животновъди. Те ще получат по 60 лв. за крава или биволица и по 10 лв. за овца-майка или коза-майка. Ставките бяха обсъдени на среща с представители на животновъдните организации и одобрени от УС на ДФ "Земеделие".
Срокът за договаряне на средствата изтича на 4 август, а парите ще бъдат преведени по сметките на животновъдите на 12 август 2011 г. Изискването към бенефициентите, получили средства по de minimis, е да запазят 75% от броя на подпомогнатите животни до края на годината.
Водещи
-
Катастрофа с 3 коли в Бургаско прати двама в болница
Движението се осъществява по обходен маршрут
11.02 | 15:20
-
„Трансперънси Интернешънъл”: България остава с високи нива на корупция в публичния сектор
Страната ни се нарежда на 76-о място сред 180 държави
11.02 | 15:10
-
Самолетът на вокалиста на Motley Crue се заби в този на Винс Вон, има загинал и ранени
Това е поредният въздушен инцидент в Щатите през последните седмици
11.02 | 15:00
-
Наградиха Цанко Цанков за отличията на Световната купа по зимно плуване
Той спечели три златни медала
11.02 | 14:45
Най-четени
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Козлодуй и Криводол първи минаха на евро
11.02 | 08:13
-
Грипната епидемия в страната все още не е отминала, въпреки спада в броя на заболелите
Различни варианти на грип удължават епидемията
11.02 | 09:45
-
Трима участници са застрашени от изгонване още в първия епизод на Hell’s Kitchen
Висок адреналин, удивителни рецепти и трима номинирани белязаха огненото начало на седмия...
11.02 | 09:54