99% от заявленията за плащане на площ вече са обработени 12.04 | 16:43
Общият размер на изплатените субсидии е над 805 млн. лева

Държавен фонд "Земеделие” днес (12 април) извърши плащания за още 35 млн. лева по схемите за единно плащане и национални доплащания на площ.
Средствата са изплатени, след като във фонда бяха обработени документите за право на ползване на земя, представени от кандидатите, в случаите на установени застъпвания, както и по променените от Министерството на земеделието (МЗХ) данни за допустимите площи за подпомагане.
През 2011г. в заявленията на около 50 000 бенефициенти бяха открити площи, за които кандидатства и друг земеделски стопанин. На всеки от тях бе изпратено уведомително писмо, с което бяха изискани документите, доказващи правното основание за ползване на спорните площи.
С цел по-ранно превеждане на субсидиите за земеделските стопани през януари бяха изплатени само площите, за които нямаше претенции за подпомагане от повече от един кандидат. Всички предоставени документи за застъпените парцели бяха обработени и съответно заявленията получиха допълнителни плащания.
С настоящия транш приключва обработката на над 99% от подадените по двете основни схеми заявления, а общият размер на изплатените субсидии е над 805 млн. лева.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Започна ремонтът на пътя I-3 Бяла - Ботевград в участъка
Днес преминаването през пътния участък ще е спряно до 17:00 часа. Обходят маршрут е през...
04.09 | 12:15