HSBC удвои печалбата си тази година 07.05 | 14:32
8,4 млрд. долара е печалбата на британската банка за първото тримесечие

Британската банка HSBC е с почти двойно по-голяма нетна печалба за първото тримесечие на 2013 година, съобщава BBC. Тя възлиза на 8,4 млрд. долара, след изключително подобрени условия в ключови за институцията пазари.
Увеличението е с 95% в сравнение с първото тримесечие на 2012 година. HSBC обяви и че се наблюдава огромен спад при загубите от лоши кредити и свиване на разходите по предотвратяването на други рискове.
Санкциите, свързани с отписани кредити, са намалели с 51% до 1,17 млрд. долара, като тенденцията е най-силна при бизнеса в САЩ. По думите на главния изпълнителен директор Стюърт Гъливър американският пазар ще продължава да засилва позициите си.
В Китай също се очаква позитивно развитие за финансовата институция с очакването икономиката на азиатския колос да се ускори значително през 2013 година.
През март HSBC обяви, че е твърде вероятно да се спестят допълнителни средства в размер на 1 млрд. долара. До момента близо 3,6 млрд. долара разходи са успешно елиминирани от банката. Ключова за това е и стриктната политика на Гъливър, която комбинира съкращавания в проблемните и изнемогващи финансово дивизии, подреждане и дисциплиниране на оперативните дейности, както и опростяване на цялостния метод на действие.
Печалбата на институцията надскочи значително прогнозите на анализаторите. В резултат на добрите новини пък акциите на британците се покачиха с близо 3% рано сутринта.
Каква печалба отчита френската банка Societe Generale прочетете в Econ.bg.
Водещи
-
Щ Доналд Тръмп увеличи страховете, че светът е на прага на Трета световна война
Американският президент се е ангажирал и с преговори за мир между Русия и Украйна. Наскоро...
05.09 | 17:59
-
ВАС окончателно спря изпълнението на Методиката за дялово разпределение на топлинната енергия 2
Касационната инстанция приема, че определението на съда в тази част е правилно, тъй като...
05.09 | 17:40
-
Атанас Зафиров: Нямам никакво намерение да подавам оставка, няма основание!
Среща със Си Дзинпин
05.09 | 17:20
-
Гърция въвежда електронен портфейл
Целта е „суперидентичността” да стане универсална за всички страни членки на Шенген и...
05.09 | 16:45
Най-четени
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30
-
Тръмп призова евролидерите да спрат да „финансират“ войната на Путин в Украйна
От американската администрация не разкриха източника на данните си за руския износ на горива...
05.09 | 11:30
-
Нови три лекарствени продукти са включени в Позитивния лекарствен списък
Така общият брой на безплатните лекарства става пет.
05.09 | 10:45