News Corp. се разделя на две компании 28.06 | 16:07
Процесът ще отнеме около една година
Бордът на News Corp. одобри принципно разделянето на оценения на 60 млрд. долара медиен конгломерат на две отделни фирми - издателска и за развлечения. Това е заявил източник, запознат със ситуацията пред Reuters.
Съветът на News Corp, ръководен от 81-годишния председател Рупърт Мърдок, е провел среща, посветена на тези намерения. Очаква се по-късно днес да бъде обявено решението за създаването на две публични дружества, е посочил източникът.
Подробностите за структурата на управлението предстои да бъдат уточнени. Все още е необходимо и официалното одобрение на решението от Управителния съвет на компанията. Процесът се очаква да отнеме около една година.
Ако планът за разделянето на News Corp се осъществи докрай, филмовият и телевизионният бизнес на News Corp, включващи филмовото студио 20th Century Fox, мрежата Fox и канала Fox News Channel, ще се отделят от издателския бизнес, в който попадат вестниците The Wall Street Journal, Times of London и издателство HarperCollins.
Натискът върху News Corp да се откаже от вестникарския бизнес се увеличи след скандала с извършваните подслушвания от неговия британски таблоид. Той доведе до отказа на компанията от придобиването на платената телевизионна група BSkyB.
Водещи
-
Европейският парламент увеличи правата на пътниците във въздушния транспорт
Подкрепа за действащите права
07.07 | 17:45
-
Протестиращи се събраха пред Софийския районен съд, където се провежда заседание по делото срещу Габриела Сашова и Красимир Георгиев
Златин Младенски, председател на организацията „Мечо и приятели“, заяви, че протестите около...
07.07 | 17:30
-
На българския пазар към момента липсват данни за внесени партиди инстантна юфка от Украйна, които да са носители на бактерията салмонела
Рискове при домашното приготвяне
07.07 | 17:15
-
ПБ предлага отпадане на хартиените бюлетини с изключения за малките секции 3
По думите му целта е да направят изборното законодателство по-честно и с по-голямо доверие.
07.07 | 17:00
Най-четени
-
Нова вълна заплахи за бомби в страната
Няколко ключови административни сгради в центъра на Пловдив бяха евакуирани след получен...
07.07 | 15:15
-
Пеевски похвали Радев за завоя по договора с "Боташ"
"Този жест от турска страна е пример за добросъседски взаимоотношения, които за нас са особено...
07.07 | 14:45
-
Криминалистът Иван Савов: По телата на Калушев и двете момчета е имало следи от връзване
Криминалистът категорично изрази мнението си, че официалната версия за случилото се съдържа...
07.07 | 12:15
-
Керемедчиев за замразяването на договора с "Боташ": Вижда се отстъпчивата страна на Турция
По думите му САЩ постепенно променят формата на подкрепата си за Украйна.
07.07 | 12:30