Агроминистерството скочи срещу нов БДС за киселото мляко 08.06 | 10:43
Не можем да променяме качеството на продукти, които са ни визитна картичка

Министерство на земеделието, храните и горите не подкрепя предложението за промяна на БДС стандарта за киселото мляко. Това становище ще бъде изпратено до Българския институт по стандартизация, където на технически комитет на 16 юни ще бъде разгледано предложението.
Ведомството изразява позиция, че количеството на двата основни щама в българско кисело мляко – лактобацилус булкарикус и стрептококус термофилус трябва да остане без промяна, така както е записано в сега действащия БДС. Причината е, че всяко изменение ще доведе до промяна и в микробиологията на киселото мляко по стандарт.
Министерството на земеделието, храните и горите държи на запазването на традиционния характер на българските млечни продукти, които са познати в цял свят със своето качество и уникалност още от древността, се подчертава в съобщението на ведомството .
Водещи
-
Химическа кастрация за изнасилвачи на Острова
Британският кабинет се опитва да се справи с препълнените затвори
01.06 | 16:40
-
Още един мост се срути в Русия, но в Курска област: И при двата е имало експлозиви
Говорителка на Следствения комитет заяви, че инцидентите са "класифицирани като терористични...
01.06 | 16:00
-
Жечо Станков: Влизането в еврозоната няма да повлияе на цената на тока
"Дневната и нощната тарифа на ток ще се запазят", категоричен е енергийният министър
01.06 | 15:30
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Грандиозен старт на летния сезон дадоха от Поморе
Куп официални лица и родни звезди на събитието
01.06 | 10:20