Азия остава най-динамичният икономически регион в света 28.04 | 10:49
Рисковете за икономиката са балансирани, но опасност може да се появи от криза на Запада, предупреждава МВФ
И износът, и вътрешното потребление в страните от Азия и региона на Тихия океан се увеличават и това дава солидна подкрепа на икономическото развитие. Това е извод от последния доклад на Международния валутен фонд за развитието на този регион.
Очакванията на институцията са, че икономическият ръст на Азия ще се запази силен през тази и през 2012 година. В процентно изражение експанзията на азиатската икономика ще достигне около 7 на сто и през двете години.
Има известни различия, разбира се – локомотивите в региона са Китай и Индия и там ръстът на брутния вътрешен продукт ще бъде към 8 на сто. В Хонконг обаче очакванията са за ръст от 5.5%.
Що се отнася до земетресението в Япония, което отне стотици човешки животи и пречини големи щети на икономиката, то ще има слабо отражение на развитието на региона, предричат от МВФ. Ситуацията обаче все още е доста несигурна.
Като цяло рисковете за икономиката на Азия са балансирани, въпреки че от институцията не изключват появата на нови заплахи за растеж, свързани с напрежението в Близкия изток и Северна Африка. Има и предупреждения свързани с фискална и финансова нестабилност в развитите държави, която може да доведе до ограничаване на търговията в региона.
Водещи
-
Киселова с информация за престъпления и отменена екстрадиция, свързани с "незаконния град"
Бившият председател на парламента определи случващото се като „имитация на държавност”
09.06 | 21:00
-
От утре: Тестват всяко мляко и масло при внос в България
До получаване на резултатите от лабораторните анализи, транспортните средства с пратките ще...
09.06 | 20:45
Най-четени
-
Тайна държава от ЕС не хареса първата българска възпоменателна монета от 2 евро, блокира я
В социалните мрежи се появиха и други спекулации, че става въпрос за Гърция, Хърватия или...
09.06 | 11:59
-
Емил Пармаков поема временно поста на Георги Кандев
В момента временно изпълняващ длъжността е Емил Пармаков.
09.06 | 10:59
-
Нови скандални разкрития за нарушения излязоха от "Баба Алино" ВИДЕО
Откриха незаконни кладенци, захранвали комплекса в местността „Баба Алино“
09.06 | 15:10
-
Доц. д-р Офелия Кънева: „Новият социален договор“ е отговорът на предизвикателствата на ускоряващия се свят
Тя участва като лектор в 6-ото издание на Green Transition Forum, проведено под мотото...
09.06 | 18:20