БАБХ затвори предприятие за разфасоване на птиче месо в Луковит 19.02 | 13:09
Ще бъдат унищожени близо 82.5 тона продукти заради изтичащ срок на годност
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) прекрати дейността на предприятие за разфасоване на птиче месо в Луковит. За унищожаване са насочени 82 тона и 461 кг птичи продукти, които в момента на проверката са били с изтичащ срок на годност. Не е допуснато разпространението на продукция от предприятието за търгуване.
Инспектори от ОДБХ Ловеч са извършили проверка в предприятието, при която са открити сериозни нарушения. Фирмата е извършвала обработка на месо, за която няма регистрация по Закона за храните. Бизнес операторът без разрешение от контролния орган е променил предназначението на предприятието си.
Установено е неправилно съхранение на готова продукция, както и на странични животински продукти. Открити са храни от животински и неживотински произход, които не са разрешени като асортимент на предприятието.
На бизнес оператора са издадени актове за констатираните нарушения с максималните по закон финансови санкции. Продължава изпълнението на мерките по официален контрол в обекта.
Извършената проверка е съвместна между Областната дирекция по безопасност на храните в Ловеч, служители на Икономическа полиция и НАП.
Водещи
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Политическите реакции след масовите демонстрации в страната ОБЗОР
Политическите реакции продължават и днес
02.12 | 10:15
-
Декември е един от месеците от годината, които са наситени с християнски празници
Вижте кои са църковните празници, които се отбелязват през последния месец от годината.
02.12 | 09:45
-
Няма тежко пострадали и хора в животозастрашаващо състояние след протеста в София вчера
Шестима души не са заварени на мястото, от което е подаден сигналът, допълни говорителят на...
02.12 | 09:30
Най-четени
-
Столичният кмет обвини полицията в бездействие въпреки сигналите за хулигани с бомбички
"Маскирани и организирани"
02.12 | 08:45
-
Лидерът на "Възраждане" призова за предсрочни избори и определи управлението като коалиция "Наглите"
Предупреждение към протестиращите
02.12 | 08:59
-
Ивайло Мирчев: Умишлено изтеглиха полицията, за да опорочат протеста
Политически искания и еврозоната
02.12 | 09:15