БДЖ може да стане печелившо дружество 02.09 | 13:37
Холдингът имал добри финансови резултати
БДЖ скоро може да стане печелившо дружество. Това стана ясно от думите на транспортния министър Данаил Папазов. Той обясни, че в последните месеци холдингът имал добри финансови резултати и въпреки че било амбициозно, железниците можело да станат печеливши.
Министърът информира, че в началото на годината БДЖ е имало загуби на стойност от над 25 млн. лв. само за първите 5 месеца. Сега те били намалели наполовина. За момента няма да има и съкращения на персонала, категоричен беше той.
Папазов коментира, че ако не бъде подобрена инфраструктурата и няма подвижен състав, железниците няма да могат да предоставят по-добра услуга на пътниците. Поради това било важно как ще приключат преговорите с кредиторите на холдинга, смята той. Според него срещите с тях ще са много тежки. По време на разговорите кредиторите ще бъдат запознати с програмата за преструктуриране на БДЖ. Папазов каза, че те трябва да бъдат убедени да се съгласят с реформите.
Министърът каза още, че няма да има недофинансирани проекти по Оперативна програма "Транспорт".
Водещи
-
Рецепта на деня: Кисело зеле с домашен суджук
Ястие, което носи вкуса на Балкана и зимните трапези
18.11 | 12:15
-
Глобалното затопляне превръща бурите в "чудовища" 2
Ураганите вече достигат 5-та степен за часове
18.11 | 11:59
-
Заведенията в София са против новите цени на синя и зелена зона
„Безобразие! Не са познали!“
18.11 | 11:45
-
Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" заплаши с ефективни протестни действия,
Хаос в училищните бюджети
18.11 | 11:30
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30
-
Бурен вятър е станал причина за отмяна и пренасочване на полите от и до летището в София
Пет излитащи полета са отменени
18.11 | 09:15