Бизнесът иска от кабинета адекватни мерки в тяхна подкрепа 14.10 | 10:15
Искаме да се удължи мярката „60 на 40” във формата, в която беше преди. Незнайно как тя се трансформира и обявиха, че ще е за фирмите със спадове в оборотите при кандидатстване над 40%, заяви зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Атанас Димитров

"Искаме адекватни реални мерки за подкрепа на бизнеса. Забелязваме, че на думи вече поредно правителство обявява туризма за приоритетен отрасъл, но сме свидетели как туристическата индустрия е ударена безпрецедентно”, това заяви пред NOVA зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Атанас Димитров.
По думите му от бранша многократно са отправяли своите искания към управляващото служебно правителство.
"Проведохме редица срещи с кабинета. Искаме да се удължи мярката "60 на 40” във формата, в която беше преди. Незнайно как тя се трансформира и обявиха, че ще е за фирмите със спадове в оборотите при кандидатстване над 40%. Преди беше 20% и реално така малките и средни предприятия можеха да се включат. Сега могат да се включат основно големи и държавни компании, а малките и средни на практика остават без подкрепа”, коментира Димитров.
Водещи
-
Кметът кани: Финалът от световното по волейболл - на живо от пл. "Св. Ал. Невски"
Българските лъвове се изправят в 13.30 ч. утре срещу Италия в борба за златото
27.09 | 18:00
-
Дачков: Ако има предсрочни избори, президентът Радев ще ги спечели
"Величие" и МЕЧ бяха създадени, за да бъде отслабена "Възраждане", коментира той
27.09 | 17:41
-
За трети път тази седмица: Дронове летяха над стратегически обекти в Дания
Срещу тях са използвани "отбранителни способности"
27.09 | 17:20
-
В Гърция заловиха голямо количество марихуана и метамфетамини, влезли от България
Властите посочват, че шофьорът не е грък, но не уточняват дали е български гражданин
27.09 | 17:00
Най-четени
-
България е на финал на световното първенство по волейбол
Родните национали победиха Чехия с 3:1 гейма
27.09 | 12:00
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
Протест на "Възраждане" срещу правителството и въвеждане на еврото
Демонстрации текат в София и Варна
27.09 | 14:30
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20