Бизнесът не иска стари лица в служебния кабинет 01.03 | 17:57
Изключения са екипите по еврофондове, според Данев
![Бизнесът не иска стари лица в служебния кабинет](http://inews.bg/pictures/825224_1004.jpg)
Българската стопанска камара (БСК) предложи в състава на служебното правителство да не влизат членове на политическите кабинети от последите 3 правителства, членове от последните два парламента и членове на администрацията на президента.
Това обяви председателят на БСК Божидар Данев, цитиран от агенция "Фокус?".
Според Данев изключения може да има само за екипите, които работят за еврофондовете. Това становище не БСК той съобщи след края на консултациите при президента Росен Плевнелиев за сформиране на Обществен съвет към служебното правителство. По думите на Данев – "всеки диалог и консолидация на вижданията е форма на демократизъм”.
По-добре да се води диалог, отколкото да се противопоставяме и затова Българската стопанска камара предостави своите работещи предложения в писмен вид, отбеляза Божидар Данев. Той отказа да коментира предсрочното напускане на синдикатите, като заяви – "Обществото да ги съди”.
Няма нова информация около твърденията, че Божидар Данев е спряган за премиер на служебното правителство.
Водещи
-
Звездните участници превземат кухнята на Hell’s Кitchen тази вечер
Напрегнато съревнование очаква Златните още със стъпването им в Кухнята на Ада
11.02 | 19:00
-
Шефът на ББР подаде оставка
Илия Караниколов е в мениджмънта на Българската банка за развитие от януари 2023 г.
11.02 | 18:45
Най-четени
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Козлодуй и Криводол първи минаха на евро
11.02 | 08:13
-
КТ „Подкрепа“: Над 90 % от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си
Това показва анкета на Конфедерацията
11.02 | 17:00
-
Грипната епидемия в страната все още не е отминала, въпреки спада в броя на заболелите
Различни варианти на грип удължават епидемията
11.02 | 09:45