Борисов обеща повече пари за бедните, заради добрите приходи в хазната 25.03 | 18:30
В бюджета са влезли с 820 млн. лв. над нивото от 2013 г., казва премиерът

Премиерът Бойко Борисов обеща да бъдат осигурени повече пари за социални плащания, заради добрите приходи в хазната. "Към настоящия момент приходите в бюджета са с 820 млн. лв. повече от същия период на миналата година. Това се дължи на активната и постоянна борба с контрабандата", коментира министър-председателят, цитиран в стенограмата от днешното заседание на кабинета.
Борисов подчертава, че събраните в повече средства ще бъдат насочени за социални плащания, като например добавките за пенсионерите за празниците. "Тази година ще попълним дупката в бюджета, 2016 г. това, което изкараме повече, ще ви дам да похарчите - за болници, за хеликоптери, за армия, за МВР, за социални, да не забравя "Бърза помощ", да строим, да оправим свлачищата и срутищата - над 200 са вече, жп линии", обещава премиерът.
От своя страна финансовият министър Владислав Горанов посочва, че все още държавният бюджет не е балансиран, пише Econ. Той казва, че чуждестранните инвеститори са гласували доверие на България при изкупуването на пуснатите държавни облигации на стойност 3,1 млрд. евро.
"На 26 март, утре, ще се извърши прехвърляне на 3 милиарда и 100 милиона евро по сметки на българското правителство от емисията, която приключи във Виена на 19 март", коментира той.
Водещи
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Младите лекари пак излизат на Национален протест
В София той ще се проведе под прозорците на Народното събрание довечера
28.07 | 09:30
-
САЩ и ЕС предотвратиха потенциална търговска война
По-голямата част от европейския внос ще бъде облаган с 15% мито, а ЕС ще закупи от САЩ...
28.07 | 09:00
Най-четени
-
САЩ и ЕС предотвратиха потенциална търговска война
По-голямата част от европейския внос ще бъде облаган с 15% мито, а ЕС ще закупи от САЩ...
28.07 | 09:00
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00