Българинът Пламен Русев бе признат за “човека, който мести планини” 08.08 | 14:04
Признанието за основателя на Webit идва от най-голямата световна медия за предприемачество

"Човекът, който мести планини” е заглавието на ексклузивното интервю, което entrepreneur.com - най-влиятелната световна медия за предприемачество публикува с българския предприемач, инвеститор и основател на Webit - д-р Пламен Русев (www.russev.com). Медията определя българинa като един от световните лидери, които формират съвременните хоризонти на предприемачеството и създават възможности за развитие на иновациите.
Entrepreneur.com отделя особено внимание на значението и водещата роля на д-р Русев в развитието на предприемаческата и иновационна екосистема в България и региона на Централна и Източна Европа, както и за налагането на страната ни като инвестиционна дестинация.
Webit и ролята му в създаването на нови възможности, работни места, привличането на нови инвестиции и свързването на местните и световните екосистеми е подробно описано и заглавието "Човекът, който мести планини” показва енергията, ресурса и мащаба на свършеното от Пламен Русев и екипът на Webit.
Пълното интервю можете да прочетете тук: https://www.entrepreneur.com/article/317609
Редица от световните лидери, които бяха в София за десета поредна година на Webit.Festival Europe определят събитието и световната общност Webit като най-добрата реклама, която една страна може да има и определено най-добрата, която България е имала! Десетки милиарди долари и безкрайни възможности - това води след себе си всеки Webit. Няколко държави в Европа в момента канят Webit да се премести от София в техни ключови градове.
Това се превърна в тенденция, след като Валенсия предложи на Web Summit сумата от 170 милиона евро при условие, че събитието се провежда следващите 10 години в испанския град. От екипа на Webit все още няма коментар по въпроса дали следващата година събитието отново ще превърне София в дигитална столица.
Водещи
-
Втори ден хаос по европейски летища заради кибератаката
В Брюксел над 80 полета на летището в Завентем бяха забавени, а 20 бяха отменени
21.09 | 18:00
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
Най-четени
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00