България започна търсенето на инвеститори за новия външен дълг 16.03 | 16:20
Страната ни ще търси купувачи в Лондон, Париж, Мюнхен, Франкфурт и Виена

България започна търсенето на инвеститори за новия външен дълг от днес (16 март). По време на т.нар. роуд шоу, което започна в Лондон, на купувачите ще бъде представена информация за финансовото състояние на страната, както и за икономическите перспективи и мерките за растежа на правителството.
Българската делегация в британската столица е водена от финансовия министър Владислав Горанов, заедно с подуправителя на Българската народна банка (БНБ) Калин Христов и зам.-министъра на финансите Карина Караиванова.
Съвместно с представители на четирите банки, от които ще бъде изтеглен дълга – Citigroup, HSBC, Societe Generale и UniCredit, те ще се срещнат с потенциални инвеститори в лицето на чуждестранни банки и пенсионни фондове.
Следващите срещи ще се проведат в четири европейски града. Първата от тях е насрочена за 17 март в Париж, следващата – за 18 март в Мюнхен и Франкфурт, а последната – за 19 март във Виена, пише в-к "Преса".
Според бюджета за 2015 г. България ще поеме 8,1 млрд. лв. нов дълг, като 6,9 млрд. лв. от тях трябва да бъдат емитирани на международните пазари. По думите на анализатори правителството има два варианта за пускането на емисиите – за период между 5 и 7 години и за такъв между 12 и 15 години.
В края на февруари Народното събрание (НС) прие тегленето на заем от 16 млрд. лв. Според договор, подписан на 6 февруари, средствата в размер на 8 млрд. евро или 16 млрд. лв. ще бъдат отпуснати от четири банки - Citigroup, HSBC, Societe Generale и UniCredit.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09