Василев: Кабинетът ще обсъди предложението на ГЕРБ за отнемане на дерогацията на "Лукойл" 21.10 | 16:00
Ако ще се предлага нещо ново, трябва да видим какво точно
Парламентът вече взе решение за "Лукойл". Ако ще се предлага нещо ново, трябва да видим какво точно. То ще бъде обсъдено от цялото правителство, в това число и от министъра на икономиката. Това коментира министърът на финансите Асен Василев, след като вчера председателят на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова заяви, че ще внесе следващата седмица проект на решение за отнемане на дерогацията на дружеството.
Знаете, че предишното решение беше взето на базата на доста обстойни доклади за това какво е възможно да се случи като скорост на прехода, посочи Василев, цитиран от БТА.Министърът коментира още, че дали рафинерията в Бургас ще бъде продадена, зависи от "Лукойл". "Това, което съм казал в интервюто на "Файненшъл Таймс" е, че има проявен интерес към закупуване на рафинерията от различни международни организации", обясни Василев. Той заяви още, че не може да разбере упреците от президента на България Румен Радев и от председателя на ГЕРБ Бойко Борисов, защото "най-нормалното нещо е, ако ще се продава такъв стратегически актив, правителството да следи сравнително отблизо процесите".
По думите му "Лукойл" за първи път започва да плаща данъци, а държавата прибира парите от рафинерията, което е изключително важно и полезно за българския бюджет.
Водещи
-
БАБХ проверява рибните пазари
Ден преди Никулден Mинистерството на земеделието организира рибен фест в София
05.12 | 15:29
-
ЕК глоби социалната мрежа "Екс" със 120 милиона евро
05.12 | 15:20
-
Макрон отрече да е казал, че има риск Вашингтон да предаде Украйна
Френският президент Еманюел Макрон заяви също, че единството между Европа и САЩ е от ключово...
05.12 | 15:00
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20