Възстановяват се плащанията за част от екопроектите 28.08 | 11:14
Държавата обмисля да увеличи капитала на Фонд ФЛАГ
Фонд ФЛАГ възстановява плащанията по текущи договори за кредит, свързани с изпълнението на проекти по Оперативна програма "Околна среда", съобщиха днес от фонда след заседание на Съвета на директорите. Като първа стъпка ще бъдат платени 14 млн. лева, на каквато стойност са постъпилите и обработени до днес искания за плащане. Фондът ще продължи разглеждането и отпускането на средства и на следващи постъпили искания по сключени договори по реда на тяхното постъпване.
От фонда поясниха, че плащанията по проекти бяха спрени на 28 април т.г. с мотив да се запази кредитният му портфейл, след като през м. ноември 2013 г. Европейската комисия спря плащанията по Оперативна програма "Околна среда".
Още с встъпването си в длъжност вицепремиерът и министър на регионалното развитие и на инвестиционното проектиране Екатерина Захариева се обяви за размразяване на фонд ФЛАГ, като финансов инструмент за предоставяне на нисколихвени кредити в подкрепа на българските общини при осъществяване на проекти с европейско финансиране. Паралелно с това се работи активно и вече е подготвен вариант за увеличаване на капитала на фонда, което ще осигури допълнителни възможности за финансиране на повече проекти.
Възстановяването на плащанията от фонд ФЛАГ е стъпка за връщане на доверието в институциите, минимизиране на риска от загуба на средства по оперативните програми, спасяване на строителния сезон и гарантиране на работните места на стотици строителни работници, коментира вицепремиерът Захариева за днешното решение на фонда.
Водещи
-
Интензивен е трафикът в цялата страна днес, а започва и влошаване на времето
Полицията извади допълнителни екипи на терен
24.12 | 17:59
-
Над 2,4 милиарда деца в 195 държави: Дядо Коледа скоро ще донесе първите подаръци
Според NORAD Дядо Коледа официално е започнал своето пътешествие около света. Първата му...
24.12 | 17:40
-
Зимни условия и празничен трафик: АПИ с важни указания към шофьорите
Ограничението не се отнася за превозните средства, извършващи обществен превоз на пътници.
24.12 | 17:20
-
Изграждат станции за зареждане на електромобили по „Тракия“
Срокът за завършване на проектите е между 12 и 30 месеца
24.12 | 17:00
Най-четени
-
Най-вкусните джинджифилови сладки
А за да останат меки, има един таен трик - резенче ябълка в кутията, в която ще ги съхранявате
24.12 | 11:59
-
Какво да присъства на трапезата на Бъдни вечер
Насладете се на коледната магия като разгледате тези чудни ястия:
24.12 | 10:16
-
Мъж внесе спестяванията си в банка в Горна Оряховица и предизвика пожар: По банкнотите имало нафталин
При пожар в банков клон в Горна Оряховица са изгорели 30 000 лева
24.12 | 13:00
-
"Спиритис България": Поколението Gen Z почти не консумира спиртни напитки
За младите хора алкохолът не е част от социалния ритуал, както при по-възрастните
24.12 | 12:45