Германия: Кипър да напусне Еврозоната, ако не му изнася 17.03 | 13:11
Ако страната не е доволна от спасителния план, може да напусне 17-те, смята Шойбле
Ако Кипър не харесва спасителното споразумение, може да излезе от еврозоната. Това е заявил германският финансов министър Волфганг Шойбле, съобщава БТА.
В края на седмицата финансовите министри отпуснаха на закъсалата страна спасителен заем от около 10 млрд. евро, което бе по-малко от първоначално поисканото от Никозия.
Шойбле е изтъкнал като аргумент факта, че островната държава не представлявала риск за еврозоната и следователно би могла да отхвърли спасителното споразумение и да напусне валутния съюз без сериозни последствия за икономиките на останалите страни членки.
Гръцкият вестник "Етнос" отбелязва, че позицията на Шойбле се споделя също от шефката на Международния валутен фонд (МВФ) Кристин Лагард, както и от северните страни, като Холандия и Финландия.
Изказването на Шойбле разкрива по драматичен начин задкулисието в Еврогрупата, по време на което изглежда е бил оказан страшен натиск върху Кипър от групата на "хардлайнерите", начело с германския финансов министър, коментира вестникът.
Водещи
-
Алибегов: Напълно необяснимо за нас покъпна абсолютно всичко
Надявам се, че след поредните избори туризмът най-накрая да стане приоритет на държавата, каза...
31.12 | 12:00
-
Световните знаменитости, които ни напуснаха през тази година
Сред непрежалимите са Джорджо Армани, Дейвид Линч, Ози Озбърн, Робърт Редфорд, Джийн Хекман,...
31.12 | 11:40
-
Митрофанова поздрави българите за Новата година с послание във Фейсбук
Нашите страни да се върнат на пътя на конструктивното сътрудничество, пожела посланикът на...
31.12 | 11:20
-
Франция не намира доказателства за атака на Украйна срещу резиденцията на Путин
Това твърди Le Monde, позовавайки се на източник, близък до президента на Франция Еманюел...
31.12 | 11:00
Най-четени
-
Еврото: Всичко, което трябва да знаете
31.12 | 10:00