Германия преживява най-големия протест на пилоти в историята си 01.04 | 14:54
5400 пилоти на Lufthansa стачкуват. Отменени са 3600 полета
Германия преживява най-големия протест на пилоти в историята на страната. 5400 пилоти на немския авиопревозвач Lufthansa ще стачкуват в продължение на три дни.
Стачката доведе до отмяната 3800 полета, като само малка част от тях ще бъдат пренасочени към други авиокомпании, пише "Стандарт".
Пилотите се включиха към общата стачка, свикана от профсъюзите "Верди", с настояване за по-високо заплащане в обществения сектор и в някои частни компании. Стачкуват и товарните полети на компанията.
Lufthansa е успяла да пренасочи към други авиокомпании само 500 от планираните за тези дни полети. Те ще бъдат поети от превозвачи като "Австрия ерлайнс", "Суис" и "Брюселс ерлайнс".
Вътрешните линии пък са прехвърлени към германските железници и пътуванията ще се извършват с влакове. Някои от полетите за Северна Америка бяха отменени още днес. В събота също се очаква да има отпадане на голям брой полети.
Засегнати от стачката са 425 хиляди пътници, но Lufthansa предоставя възможности за презаверяване на билетите.
Водещи
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Наводнения в Бургаско - евакуираха хора, задействаха BG-Alert на няколко места
Има ли бедстващи хора и какви са щетите в региона
07.12 | 10:00
-
Земетресение от 7 по Рихтер разтърси Аляска
Епицентърът на труса е бил на дълбочина около 10 километра
07.12 | 09:45
Най-четени
-
Земетресение от 7 по Рихтер разтърси Аляска
Епицентърът на труса е бил на дълбочина около 10 километра
07.12 | 09:45
-
И днес времето остава мрачно и ветровито
Максималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 8°
07.12 | 09:00