Германци отварят 300 работни места във Враца 03.01 | 17:56
Компанията ще инвестира 21.5 млн. лева в завод за ИКТ продукти
Министърът на икономиката Емил Караниколов връчи сертификат за инвестиция клас А на "МД Електроник" ЕООД по реда на Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ). Размерът на инвестицията възлиза на 21,5 млн. лв., като ще бъдат разкрити нови 300 работни места.
Инвестиционният проект предвижда изграждане на ново производствено предприятие в гр. Враца, което ще се състои от производствени, логистични сгради и офиси с обща застроена площ от 9 950 кв. м. Предприятието ще произвежда кабели за пренос на данни и електронни компоненти, коаксиални части и кабели за медия и мултимедия модули. За целите на производствения процес дружеството ще закупи и оборудва фабриката с различни ръчни, полуавтоматични и автоматични машини.
"МД Електроник" ГмбХ, Германия е водещо дружество в областта на решенията за пренос на данни в автомобилната индустрия. Продуктите му са интегрирани в повече от 170 модела на автомобили на над 25 производители. Групата на МД Електроник обхваща четири държави на три континента и има над 5 000 служители.
Министър Караниколов подчерта, че за периода 2014-2018 година сертифицираните проекти в автомобилния сектор са 17 на брой, на обща стойност 300 млн. лв. и са разкрити близо 8 000 нови работни места. "Безспорно, автомобилното производство е един от приоритетните сектори за привличане на чуждестранни инвестиции в страната, с голям потенциал за развитие на експорта, заетостта и регионалното развитие. В сектора са заети повече от 170 предприятия – международни и местни компании, производители на части и компоненти за автомобили", поясни Караниколов.
Водещи
-
Православната църква почита паметта на Св. Пимен Зографски
В края на живота си се установил в Черепишкия манастир, дето починал в 1620 година
03.11 | 09:45
-
Как се стигна до огромните задръствания на магистрала „Хемус” през последните дни
Ремонтите по магистралата продължават
03.11 | 09:30
-
Бюджетът в евро влиза в парламента тази седмица
Управляващите не спазиха законовия срок за внасяне на държавната хазна, който беше 31...
03.11 | 09:15
Най-четени
-
Посрещаме седмицата с хубаво време, но от запад се задават валежи
Дневните температури ще са около 20-23°C
03.11 | 08:00
-
Бюджетът в евро влиза в парламента тази седмица
Управляващите не спазиха законовия срок за внасяне на държавната хазна, който беше 31...
03.11 | 09:15
-
Как се стигна до огромните задръствания на магистрала „Хемус” през последните дни
Ремонтите по магистралата продължават
03.11 | 09:30