Готови ли са за зимата енергийните обекти – ресорното министерство започва проверка 22.09 | 14:25
Традиционната за последните години инспекция стартира утре и ще продължи до 7 октомври
В периода от 23-ти септември до 7-ми октомври експерти от Министерството на енергетиката ще проверят готовността на енергийните обекти за работа през предстоящия есенно-зимен сезон. Проверките се извършват за шеста поредна година. Целта е да се минимизират неблагоприятните последствия от природни бедствия и аварии.
Експертите ще се запознаят с програмите за аварийно планиране и предвидените дейности по материално-техническо осигуряване на есенно-зимния период 2019-2020г. на "Електроенергиен системен оператор" ЕАД, "Електроразпределение Юг" ЕАД, "Електроразпределение Север" АД и "ЧЕЗ Разпределение България" АД.
В периода от 23-ти до 25-ти септември ще бъдат проверени обекти на ЕСО ЕАД и "Електроразпределение Север" ЕАД в района на Варна, Балчик, Каварна и Добрич. От 28-ми до 30-ти септември проверката ще обхване обекти на ЕСО ЕАД и "ЧЕЗ Разпределение България" АД в Костенец, Ихтиман, Самоков, Долна Баня, Елин Пелин, а от 5-ти до 7-ми октомври на ЕСО ЕАД и "Електроразпределение Юг" АД в Карлово, Калофер, Казанлък, Сопот, Павел Баня и Баня. Резултатите от проверките ще бъдат изготвени до 21-ви октомври 2020 година.
Водещи
-
Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков за притежание на наркотици с цел разпространение
Задържаният е разпитан и засега съдейства на разследващите.
16.01 | 16:00
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов продължава със срещите из страната с представители на ГЕРБ
Днес Борисов е на среща с кметове и членове на партията във Велико Търново, където е и...
16.01 | 15:45
-
Сняг заваля във Видин
Снегът все още не е натрупал, но е интензивен, вижда се от кадри споделени от Меteo Bulgaria.
16.01 | 15:33
-
Здравният министър създаде работна група за болничната храна
Срокът за изготвяне на предложение за нормативен акт е до края на месец април 2026 г.
16.01 | 15:15
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01
-
Протест за ефективни присъди преди делото срещу Габриела и Красимир
От 10 часа пред сградата на съда в София ще се проведе и протест с настояване за "максимално...
16.01 | 09:45
-
Разследват смъртта на руския олигарх Владислав Баумгертнер в Кипър
Тялото на мъж изплува край Лимасол, свързват го с шефа на "Уралкалий"
16.01 | 12:00