Гръцки съдилища масово постановяват опрощаване на заеми 23.08 | 11:26
Изпаднали в несъстоятелност гърци подават молби в съда за опрощаване на дългове

Съдилищата в Гърция са започнали да издават постановления за опрощаване на дълговете на изпаднали в несъстоятелност граждани, пише в. "Елефтеротипия", цитиран от БТА.
Магистратите даже са задължили банките да опрощават до 50% от задълженията на кредитните длъжници и да намалят вноските им по заемите. Вестникът припомня, че съдебните решения за опрощаване на такива задължения са придобили формата на лавина и че досега съдилищата са издали над 30-40 такива решения в полза на длъжниците.
Съдиите се основават на прецедент след като съд в Атина е опростил дълг на пенсионер в размер на 200 хил. евро. Адвокати и представители на потребителски организации, занимаващи се с дела на задължнели домакинства казват, че въпреки съдебните постановления за опрощаване на дълговете, повечето банки в страната не са склонни на компромис и продължавали да звънят и да заплашват длъжниците, за да ги накарат да не прибягват до съда.
Над седем хиляди жалби за опрощаване на дългове досега са постъпили в съдилищата, добавя още вестникът.
Водещи
-
По пет почивни дни за Коледа и Нова година
Ако пуснете отпуска за двата работни между празниците, общо стават 12
11.10 | 18:00
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
Най-четени
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20
-
Премиерът обеща на военните 10% увеличение на заплатите
Росен Желязков е в Шумен за празничното полагане на клетва на курсатите
11.10 | 15:30