ДФЗ дава 12 млн. лв. за краткосрочни кредити за феермери 18.03 | 18:02
От мярката ще могат да се възползват производители на плодове и зеленчуци

Управителният съвет на ДФ "Земеделие” взе решение да отпусна 12 млн. лв. краткосрочни кредити на производителите на плодове и зеленчуци полско и оранжерийно производство за реколта 2021 г. От тях 3 млн. лв. се разпределят в помощ на оранжерийното производство.
Решението има за цел да подпомогне българските производители на плодове и зеленчуци, които изпитват остра нужда от кредитен ресурс за оборотни средства, жизненоважен за земеделските стопанства.
На подпомагане подлежат земеделски стопани, които имат подадено и приключено заявление по схеми за обвързано подпомагане за плодове и за зеленчуци (полски и/или оранжерийни), реколта 2021 г. Градинарите и овощарите трябва да са подавали поне 3 г. назад заявяване за обвързано подпомагане за плодове и/или за зеленчуци (за Кампания 2018, за Кампания 2019 и за Кампания 2020 г.).
Кредитите ще се предоставят при лихва в размер на 1.5 % и следва да бъдат погасени до 30 юни 2022 г.
Предстои ДФ "Земеделие" да изготви указания съвместно с компетентните дирекции на МЗХГ, които министъра на земеделието, храните и горите трябва да утвърди.
Водещи
-
Заявките, компромисите и резултатите от срещите на Тръмп със Зеленски и еврлидерите
Съединените щати се съгласиха да осигурят гаранции за сигурност на Украйна след евентуален...
19.08 | 09:45
-
Промяна в движението при 83-и км на АМ "Марица" в посока Пловдив.
Причината е профилактика на тол камера в участъка на област Хасково
19.08 | 09:15
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
След тежката катастрофа в София: Шофьорът на автобуса е в много тежко състояние
При инцидента един човек - лекар от Сирия, загина на място, а шестима души бяха ранени
18.08 | 15:20