Денков се разбра и със земеделците: Изплащаме им субсидиите до 30 септември 19.09 | 20:09
Това заяви след среща със зърнопроизводителите премиерът
След срещата стана ясно, че по всяка една от поставените от протестиращите точки – или можем да предложим решение, или може да обясним как ще търсим решение в най-кратки срокове. Това заяви премиерът Николай Денков след среща с контактната група на протестиращите земеделци в МС. Министър-председателят подчерта, че до 30 септември ще бъдат изплатени всички субсидии, дължими на земеделските производители.
"След малко ми предстои разговор с премиера на Украйна, на който ще обясня, че днес с протестиращите сме обсъдили, че ще има определена квота за България, и тя ще бъде разрешена за внос у нас, когато сме уточнили колко голяма ще е тя. В близкия период ние няма да позволим внос на слънчоглед от Украйна”, подчерта Денков.
По думите му по отношение на останалите продукти - царевица, пшеница и рапица. , за които зърнопроизводителите искат забрана за внос – и в момента се водят преговори между ЕК и Украйна, заедно със земеделските министри на държавите членки. "Не знам какъв ще бъде изходът от преговорите, но ще направим всичко възможно те да бъдат включени. Ако не – на двустранна основа ще проведем преговори с Украйна за тях”.
Той бе категоричен, че до момента не са установени каквито и да било проблеми с качеството на продуктите, внасяни от Украйна.
Водещи
-
Русия призова украинските военни в Покровск и Купянск да се предадат
Украинските военни съобщиха, че се водят ожесточени боеве в града
05.11 | 16:45
-
Костадинов: Борисов изживява много сериозен катарзис за Делян Пеевски
Лидерът на "Възраждане" нарече проектобюджета на правителството "катастрофален" и предупреди,...
05.11 | 16:30
-
БСК с остра позиция: Отхвърлят минималната заплата от 620 евро
В позицията се възразява и срещу увеличението на заплатите в администрацията
05.11 | 16:00
Най-четени
-
България на прага на еврото: Страната е готова за новата валута от 1 януари (ОБЗОР)
Символично президентът на Европейската централна банка разписа българското евро, което ще...
05.11 | 04:36
-
Борисов: Това е коалиционен бюджет
Лидерът на ГЕРБ коментира и санкциите от Великобритания, наложени на лидера на „ДПС-Ново...
05.11 | 10:59
-
Работодателите бойкотираха НСТС за Бюджет 2026
Няма да има заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество
05.11 | 13:13
-
Бивш еврокомисар с обвинение, че е прал пари през лотарийни билети
Дидие Рейндерс отговаряше за правосъдието и вътрешните работи и пишеше доклади, включително и...
05.11 | 13:45