Достъпни и справедливи сметки за ток обеща Стойнев 17.06 | 13:35
Управляващите пробват да предоговорят контрактите със скъпите централи

Икономическият министър Драгомир Стойнев обеща справедливи и реалистични сметки за ток, докато той е начело на ведомството. След първата копка на икономическа зона София – Божурище той заяви, че плащанията за електроенергията трябва да бъдат и достъпни за гражданите, цитиран от БТА.
Стойнев добави, че не е нормално двата блока на "Козлодуй", които произвеждат евтин ток, да работят с намалена мощност. Той подчерта, че това се случва заради подписаните договори за купуването на енергия от скъпите централи.
Шефът на икономическото ведомство призова за политическа стабилност в името на развитието на страната. Стойнев коментира, че никой чуждестранен инвеститор не би вложил капитал у нас, ако ситуацията е нестабилна. Той добави, че и родният бизнес настоява за стабилност. Поради тази причина той апелира за успокояване на страстите.
Стойнев заяви, че премиерът е заявил тази сутрин, че ще има нова кандидатура за шеф на ДАНС. По-важното според него обаче е да се осигури работа на хората и те да получават достойни доходи.
"Трябва да ни оставят да работим, за да можем да докажем, че можем да изпълним този наш ангажимент. Ако не го изпълним - да, готови сме да си подадем оставката, но вярвам, че с първите си действия ние ясно показваме, че имаме наистина необходимата воля, желание и амбиция да променим начина на правене на бизнес и най-вече - да променим живота на българските граждани", каза той.
По повод обещанието на премиера за намаляване на тока с 5% Стойнев каза, че това е напълно реалистично.
Министърът каза, че са започнали постъпки за предоговарянето на договорите със скъпите централи. "Или ще се направят нужните отстъпки, или потъваме заедно. Потъваме заедно или изплуваме заедно", каза той.
Водещи
-
Касовите апарати минават на евро
01.04 | 17:45
-
Частично бедствено положение във Варна
То е заради замърсяването с мазут на брега вчера
01.04 | 17:00
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
Нови случаи на сифилис във Врачанско
01.04 | 14:45
-
В Софийския градски съд започва делото срещу бившия дипломат Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела
По случая бяха задържани бившата съпруга на Пеев - Габриела и майка ѝ.
01.04 | 10:15